Šport 2016. 06. 07.

Osem titulov Majstrov SR pre plavcov Delta klub Komárno z Majstrovstiev SR najmladších žiakov

Naši najmladší žiaci sa zúčastnili 3.-5. júna 2016 Majstrovstiev SR najmladších žiakov v Košiciach. Náš klub reprezentovali Viktor Zauko, Eliás Simon, Rozsár Dóra, Ema a Miriama Szászové. Už skutočnosť, že sa v silnej konkurencií prebojovali na M SR je potešiteľná, nakoľko ročníky 2006 a 2007 sú za posledné roky jedny z najsilnejších.

Našim cieľom bolo zúročiť všetky skúsenosti získané na tréningoch ako aj na množstve domácich a zahraničných pretekov, ktoré sme tento rok absolvovali. Rok 2016 je pre náš klub jeden z najlepších v histórii. Do Majstrovstiev Slovenska až 8 našich plavcov získalo pódiové umiestnenia a spolu získali 40 zlatých, 23 strieborných a 16 bronzových medailí. Všetci plavci odviedli všetko čo bolo v ich silách (celé družstvo trápili už mesiac rôzne virózy).

Naši plavci sa tešili mimo individuálnych štartov aj na ich prvú spoločnú mixovanú štafetu na 4x50m polohové preteky. V neuveriteľnej atmosfére, ktorá panovala v košickej plavárni, všetci prekonali svoje doterajšie maximá na jednotlivých úsekoch a v zložení Ema Szászová, Viktor Zauko, Miriama Szászová a Simon Eliás obsadili pekné 5. miesto.
V individuálnych štartoch získali naši 10 roční plavci mnoho umiestení v okolí prvej desiatky čím v mnohých prípadoch výrazne prekonali svoje rebríčkové umiestnenie.
Vo vekovej kategórií 9 ročných nenašla premožiteľku Miriama Szászová a všetkých svojich osem štartov premenila na zisk majstrovského titulu, čím sa stala spolu so Samuelom Košťálom (J&T Bratislava) najúspešnejšími plavcami celých Majstrovstiev SR.
Náš klub s bilanciou 8-0-0 obsadil výbornú 2. priečku spomedzi 37 zúčastnených klubov v celkovej medailovej bilancií a vyhral v kategórií 9. ročných plavcov.

Dúfame, že dosiahnuté výsledky budú vynikajúcou motiváciou pre všetkých našich plavcov do ďalšej veľmi ťažkej tréningovej práce. Plávanie ako každý iný šport si vyžaduje silnú vôľu, výdrž a odriekanie. Vstávať ráno o piatej a ísť v lete v zime na raňajší tréning je ťažké ale ako vidíte prináša svoje ovocie. Týmto by sme chceli poďakovať našim trénerom, športovcom ako aj rodičom, starým rodičom a všetkým, ktorí nám pomohli dosiahnuť tieto pekné výsledky. Bez ich pomoci a vzájomnej spolupráce by to bolo takmer nemožné.

Našim plavcom gratulujeme!

Kompletné výsledky z týchto ako aj ostatných pretekov ako aj informácie o činnosti nášho plaveckého klubu nájdete na našej novej webovej stránke www.delkokn.sk.