Región Dél-komárom 2024. 05. 10.

Otvorí McDonald´s prevádzku v maďarskom Komárome?

Primátor Komáromu Attila Molnár, včera zverejnil na oficiálnej facebookovej stránke mesta záhadné video. Podľa videa „do mesta prichádzajú nové svetové značky“, teda tento rok vyrastie v lokalite za Lidlom nové nákupné centrum, v ktorom bude aj rýchle občerstvenie. Primátor prezradil, že sem prídu mená, pre ktoré museli obyvatelia Komáromu dochádzať do Taty, Tatabáne, či dokonca Győru – o aké obchody však presne ide, zatiaľ neprezradil.

Samozrejme, snažili sme sa zistiť, kto každý to môže byť. Podľa neoficiálnych informácií prichádza do Komáromu okrem iných aj jedna z najobľúbenejších sietí reštaurácií, McDonald’s!

Naše mesto sa snaží stať spolu s Komárnom jedným z určujúcich sídiel regiónu,“ hovorí vo videu Dr. Attila Molnár. „Ekonomika má v meste rozhodujúci význam, či už máme na mysli mestskú časť Mol, zónu priemyselného parku alebo poľnohospodárstvo. V Komárome zohráva významnú úlohu aj turistický ruch a cestovný ruch, a to prostredníctvom pevností, kúpeľov Brigetio, Maďarského jazdeckého divadla, WF alebo nedávno otvoreného Návštevníckeho centra dedičstva Brigetio. Nemenej dôležitý je obchod, keďže Komárom bol vždy obchodným centrom. Nie náhodou si nás tu našli veľké svetové značky ako KFC, donášková služba WOLT alebo, dúfam, ďalší veľký reťazec rýchleho občerstvenia, ktorý bude čoskoro zverejnený. Mnoho svetových značiek vidí svoju potenciál v Komárome!“