Kultúra 2016. 05. 17.

Patrícia má nový klip a chce preraziť

Koncom apríla sa objavil klip mladej speváčky z Komárna. Nežná výpoveď o láske je nabitá emóciami.

Nový klip speváčky Patrície by mohol naštartovať jej hudobnú kariéru. Komárňanka, ktorá bola doteraz známa skôr na lokálnej úrovni, si pomaly otvára dvere do „väčšieho“ sveta. Slováci by ju tak čoskoro mohli začať spoznávať. „Verím, že sa mi to podarí. Už sa mi zopárkrát stalo, že sa naplnilo to, na čo som myslela, akoby silou mysle,“ hovorí Patrícia. Nezabúda však na to, že musí byť nielen trpezlivá, ale aj pracovitá. Všetko, čo sa v jej živote v posledných mesiacoch odohralo nasvedčuje tomu, že by mohla byť na správnej ceste.

Pat-1

Jedným z najdôležitejších ľudí v súčasnosti je pre speváčku jej manažér Pavol Petrík. „Začali sme spolupracovať s tým, že spravíme pesničku s klipom a on sa ju pokúsi dostať do médií,“ približuje Patrícia. Hoci dovtedy sa sľubov napočúvala veľa, tentoraz sa veci začali skutočne diať. Na začiatku roka začali spolupracovať s košickými hudobníkmi na novej skladbe, koncom apríla už bol videoklip vonku. Keďže v Komárne žije i pracuje, do metropoly východu nemohla chodiť denne a tak sa väčšina komunikácie konala na diaľku. „Vymýšľali sme hudbu a text, hľadali sme sa. Na jednej z návštev vo februári sme pesničku nahrali a začali vymýšľať klip,“ tvrdí. Na pesničke spolupracovala okrem manažéra-hudobníka aj s bývalým basgitaristom IMT Smile Lukášom Kolivoškom a klávesákom kapely  No Name Zolim Sallaiom. A tak vznikla romantická pieseň s názvom Ty.

12953048_1172491656095506_524142143_o

Dôležitý je spev

Hoci do vydania klipu prešli ešte takmer tri mesiace, paradoxne ho nakrútili za jediný deň. „Celý tím bol veľmi profesionálny, všetci sa mi snažili pomôcť ako to len šlo,“ hovorí. Tak, ako je jemná a plná citu samotná skladba, tak pôsobí aj videoklip, v ktorom si zahral svetoznámy slovenský model, inak tiež Komárňan, Filip Kubica. Skúsený mladý režisér Laco Rychtarík vytvoril veľmi decentné a emočne nabité dielko o dvoch milencoch. „Priateľ s Filipom hráva futbal a kamaráti si ho trochu doberali, že prečo na konci klipu už neprišla pusa,“ smeje sa speváčka. Celá pieseň i klip sú však natoľko emocionálne, že takýto záver nepotrebovali.

IMG_20160404_112835

Zatiaľ čo na Slovensku sa chce mladá speváčka presadiť jemným vystupovaním, v Spojených štátoch by jej to zrejme neprešlo. Za morom sa hudba čoraz viac vulgarizuje a už nie je raritou, ak si v polovici klipu pripadáte ako pri sledovaní kanálu pre dospelých. „Slováci sú oveľa konzervatívnejší, ako Američania. Tu sa cení skôr prirodzenosť,“ vysvetľuje Patrícia.

IMG_20160404_112942

To jej napokon aj plne vyhovuje, keďže by za žiadnych okolností nešla do prehnane odhalených hrudníkov, mega-krátkych minisukní, alebo kopulačných pohybov. Jej outfit pri natáčaní síce odhaľoval speváčkine brucho, do videa sa už ale nedostal. Podľa nej je však zaujímavé, že americké speváčky, ktoré o fanúšikov bojujú aj vyzývavými klipmi, majú u nás úspech v rádiách, alebo aj medzi poslucháčmi.

IMG-20160405-WA0000m

Čas na hudbu

Patrícia spieva už od mala, vďaka hudobníckym génom a dobrému hlasu sa mohla už v minulosti postaviť pred ľudí. S dedom i otcom, ktorý jej písal piesne. „Po čase som, si uvedomila, že toto nie je smer, ktorým sa chcem uberať. Učaroval mi melodický smooth jazz, ale žiaden žáner mi nie je cudzí. Bez hudby si svoj život neviem predstaviť,“ hovorí. Zistila však, že preraziť na hudobnej scéne sa nedá len tak, zo dňa na deň. Pomalými krokmi sa postavila na štartovú čiaru, ktorú jej klip k piesni Ty predstavuje. Pomocou coverov piesní na Youtube zisťovala spätnú väzbu, pomohla jej aj spolupráca s raperom Suverenom, ktorý Patrícii dal šancu a spolu nahrali pieseň Vráťme svetu lásku.

IMG-20160405-WA0002

„Stále dačo musím robiť, neobsedím. Až ma desí predstava, že by som do konca života musela mať rovnaký režim celý týždeň, každý jeden deň,“ hovorí. Energiou nabitá dievčina by sa chcela venovať hudbe, mať slobodu a čas tak na tvorbu, ako aj na nahrávanie, či vystupovanie. „Voľakedy som snívala o veľkom pódiu a tisícoch ľudí na koncerte. Dnes som však väčšia realistka a budem šťastná, keď budem v živote môcť robiť to, čo milujem,“ uzatvára mladá speváčka.

https://www.youtube.com/watch?v=v83tUaszrKI