Šport 2011. 07. 20.

Peter Bálint trénerom Komárna!

Novým trénerom MBK Rieker Komárno bude pôvodom Bratislavčan a bývalý hráč Komárna Peter Bálint!

 

Lopta je guľatá a čo je v športe takmer isté, stále isté nie je. To je prípad amerického trénera, s ktorým sa basketbalové Komárno dohadovalo na spolupráci už od konca minulej sezóny a ešte na konci júla bol jeho angažmán na juhu Slovenska istý na 90%. Veci sa ale zmenili a účinkovanie Američana na lavičke Komárna nie je aktuálne. Tréner mal totiž podľa medializovaných informácii pre MBK nesplniteľné požiadavky. Manažér Paulík tvrdí, že menovať Američana by v tejto chvíli bolo zbytočné.

V krátkom čase sa ale podarilo manažérovi MBK osloviť Petra Bálinta, ktorý skončil svoju spoluprácu s českým Prostějovom. Ten doviedol dvakrát po sebe do finále českej ligy a mútili aj vody EuroChallenge Cupu. Napriek úspešným rokom sa však Peter Bálint nedohodol s vedením mužstva na ďalšom smerovaní a klub nevyužil opciu na ďalší rok. Padol teda vhod Komárnu.

Peter Bálint je trénerom už od sezóny 2000/2001, začínal ako asistent na Interi Bratislava, neskôr sa stal i jeho hlavným trénerom. V Prostějove naprv doviedol seniorov do hlavnej súťaže, potom pôsobil štyri roky ako tréner mládeže a napokon sa na konci roku 2008 vrátil k mužom. Tam získal v troch sezónach tri cenné kovy! Najprv bronz a potom dvakrát striebro, keď hráči Prostějova nestačili na silný Nymburk. Okrem úspechov na klubovej úrovni, priviedol  v auguste 2008 k striebru aj českých kadetov na ME v talianskom Chieti.

Peter Bálint má s klubom podľa klubovej stránky dobré vzťahy, ako hráč v našom meste v minulosti pôsobil. A tak po dlhých rokovaniach vedenia MBK s americkým trénerom už manažment netrápil a ročnú zmluvu podpísal včera večer po niekoľkých dňoch rokovaní.

Vyjadrite svoj názor