Mesto 2020. 01. 27.

Pevnosť v Komárne bude zvečnená na zberateľských nulových eurobankovkách

Zberateľské kusy sa do obehu dostanú od konca apríla. Cieľom Euro Souvenir Slovensko je podporiť turizmus v Komárne a získať financie na obnovu Pevnosti.

V roku 2020 sa Komárno s Pevnosťou zapojí do konceptu turistických 0 Euro Souvenir bankoviek, s cieľom zviditeľnenia pamiatky. Na lícnej strane je zobrazená hlavná brána pomenovaná podla Leopolda I. Habsburského a výjav z veľkého obliehania Starej pevnosti v roku 1594. Kúpou Euro Souvenir bankovky tak prispejete na obnovu Pevnosti, ktorú spravuje nezisková organizácia Pro Castello Comaromiensi.

Euro Souvenir bankovku si bude možné zakúpiť dňa 25. apríla 2020 v bývalej Prachárni sv. Barbory od 10:00 hod. a od 27. apríla 2020 v pokladni Pevnosti (v budove Mestskej polície) ako aj v Komárňanskej informačnej kancelárii na Námestí generála Klapku za 3 €.

V prípade záujmu o návštevu Pevnosti pri kúpe suvenírovej bankovky získate zľavu 1 € zo vstupenky. Nakoľko sa jedná o zberateľské kusy, tak počet bankoviek je limitovaný. Zakúpiť si je možné 10 000 ks.

Okrem toho je každá suvenírová bankovka vyrobená zo 100 % bavlneného papiera používaného pri výrobe skutočných euro bankoviek a obsahuje niektoré ochranné prvky ako pravé euro bankovky, každý kus je unikát vďaka číslovaniu ako je to pri pravých bankovkách, suvenírové bankovky sú vyrábané v limitovaných nákladoch čo časom zvyšuje ich hodnotu medzi zberateľmi.

Zdroj: eurosouvenir.sk