Mesto 2022. 12. 16.

Pivný bar Barbell and Beer opäť otvoril svoje brány!

Ak ste doteraz hľadali podnik, kde je obsluha milá, fundovaná a kde môžete ochutnať pravé pivné špeciality a vybrať si k tomu lahodné jedlá, tak v Barbell and Beer ste na správnom mieste! Obľúbený podnik, ktorý disponuje modernými vnútornými priestormi i terasou na jar a v lete, nájdete na Ulici mieru v Komárne.  

Barbell and Beer otvoril svoje brány po trojročnom úspechu a roku pauzy s novým elánom. Bar víta svojich hostí v útulnom prostredí a disponuje až šiestimi českými pivnými špecialitami Lobkowicz. Priestranná terasa ukrytá za kríkmi ponúka až 50 miest na sedenie. Interiér pojme až 80 ľudí, pričom sa hostia môžu pohodlne usadiť na pohovkách, drevených stoličkách alebo lavičkách s poduškami. Moderný interiér a vianočná výzdoba sa postarajú o navodenie sviatočnej atmosféry v sprievode pivných špecialít alebo rôznych iných nápojov či destilátov.

Bar ponúka vína a iné kvalitné alkoholické nápoje, za dostupné ceny. Kvalita je badateľná aj v samotnom čapovaní piva: namiesto CO2 sa používa pivoplyn, ktorý je šetrnejší k tráviacej sústave. Kvalita ponúkaných služieb nie je žiadnym šťastím nováčikov, majitelia Barbell and Beer sa úspešne pohybujú v gastro a pohostinstve už niekoľko rokov. Manželia Tamás a Noémi Forró majú na konte úspešné podniky, akými sú napríklad Cukráreň Praliné Menház a Kaviareň Praliné v Komárne. „Aj popri obľúbených koláčikoch kladie Tamás vysoký dôraz na kvalitu podávanej kávy. V našom podniku kladieme vysoký dôraz na profesionalitu personálu a komplexnosť ponúkaných služieb. Hosťom u nás nesmie nič chýbať,“ hovorí Noémi na úvod.

Kvalitu podávanej kávy umocňuje skutočnosť, že ide o taliansku značku Musetti, ktorá sa sa považuje za raritu. Po spoločných projektoch akými je cukráreň alebo kaviareň, nastal čas, aby aj mužské osadenstvo ulahodilo chuťovým bunkám, tak sa vedúcim projektu Barbell and Beer stal najmä Tomáš. „V čase, keď bar otvorili ešte pôvodní majitelia, vsrkla aj v mojej hlave myšlienka, že by som raz chcel mať niečo podobné,“ hovorí Tamás.

Majitelia stoja pred veľkou neznámou, nakoľko je potrebné do povedomia dostať podnik, ktorý už predtým raz existoval a tešil sa veľkému záujmu. „Cukráreň Menház fungovala stabilne 15 rokov predtým, ako sme ju pred piatimi rokmi prevzali. Káva a zákusky sú bežnou súčasťou každého, avšak pivo je trošku iná téma. Opäť chceme dostať do povedomia pivné špeciality a obložené misy, ktorých základom sú kvalitné syry a údeniny za lákavé ceny.“

Na tanieri nájdete lahôdky od Mäsiarstva Beke a Georgina Farm.

Na šiestich výčapoch sú neustále pripravené najlepšie české pivá, ktoré sa podľa záujmu obmieňajú. Stálicou je IPA a novinkou v ponuke je medové pivo.

„Populárne Lobkowicz pivo je najbližšie dostupné v Nových Zámkoch a Dunajskej Strede. Vďaka zmluve s pivovarom si môžeme vybrať zo 48 druhov pív. Čapujeme čerstvo 5 alkoholických a jednu nealko verziu, sortiment vieme kedykoľvek doplniť o príchuť ako siedmy druh piva.“ Súčasnú zostavu tímu navyše podporuje pracovná sila s 25-ročnými skúsenosťami.

V letných mesiacoch je veľkým hitom aj kofola a nevynechajme ani červenú malinovku v duchu pravých retro chutí! „Mnohí obľubujú chuť pravej chladivej kofoly a červená malinovka je klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy. Retro produkty sú vždy obľúbené.“

No nielen v lete, ale aj v zime si môžete zaobstarať niečo, čo vás prenesie späť do detských čias. Ak nie ste kávičkári, zájdite si sem na horúcu čokoládu, pričom počas vianočných sviatkov vám k nemu pridajú aj perník. Ak nemáte chuť na sladké, jednoznačne neodoláte mastnému chlebu s cibuľou. Okrem toho sú naplánované aj pivné večery a ochutnávky vín, ale pripravia vám aj huspeninu a domáce paštéty!

Rezervujte si stôl na Facebooku alebo telefonicky na čísle +421356400073 alebo priamo v bare na Ulici mieru 1 v Komárne! Užite si príjemný čas so svojimi blízkymi v spoločnosti obľúbeného občerstvenia a nápojov – vydajte sa do baru Barbell and Beer!