Šport 2022. 02. 23.

Plavci Delta klubu Komárno opäť víťazili

Plavci Delta Klub Komárno sa 19.-20. februára predstavili na Orca children cupe v Bratislave. Keďže išlo o prvé preteky organizované na Slovensku po dlhom čase, mali možnosť sa ich zúčastniť všetky vekové kategórie.

Klub pod vedením trénera Michala Knihára reprezentovali: Marián Dragúň, Ema Szászová, Miriama Szászová, Ema Schmelhaus a Alíz Édes.

Pretekov sa zúčastnilo 215 plavcov z 24 klubov zo Slovenska a Rakúska.

Preteky boli rozdelené do štyroch kategórií K1 – 2013 a mladší, K2 – 2011-2012, K3 – 2009-2010 a K4 – 2008 a starší plavci.

Marián Dragúň (K4) – sa predstavil v dvoch prsiarskych disciplínach a to:
50m prsia 1. miesto a 100m prsia 1. miesto. Ani v jednej z týchto disciplín nenašiel premožiteľa a získal pre klub 2 zlaté medaily. V oboch prípadoch zaplával najlepší čas na Slovensku v tomto roku.

Ema Szászová (K4) – plávala 50m znak, v ktorom si utvorila takmer sekundový osobný rekord.

Miriama Szászová (K4) – plávala takisto 50m znak 1. miesto, kde si aj napriek silnej konkurencii aj ona dokázala zlepšiť osobné maximum s časom 32,01.

Ema Schmalhaus (K2) – mala nabitejší program. Predstavila sa až v ôsmich disciplínach, pričom až trikrát si zaplávala najlepšie osobné časy. Potvrdila, že jej najlepším štýlom sú prsia, na ktorých nenašla premožiteľku ani v jednej vzdialenosti.

Alíz Édes (K1) – bola najúspešnejšou plavkyňou celého podujatia, prvé miesto získala až sedemkrát! Štartovala v siedmych disciplínach: 1. miesto získala v disciplínach :50m a 100m voľným spôsobom, 50m a 100m znak, 50m a 100m prsia ako aj 50m motýlik. S veľkým náskokom vyhrala aj štvorboj (pozostával zo všetkých 50m disciplín).

Michal Knihár: „Pred pretekmi som ani nedúfal, že s takýmto malým počtom plavcov obsadíme v medailovej bilancii nádherné 3. miesto s bilanciou 12-1-3. Hlavne ma potešilo až 10 osobných rekordov, čo je v tejto fáze prípravy vynikajúce. Po dvoch veľmi ťažkých rokoch, kedy boli veľmi obmedzené tréningové ale aj pretekárske možnosti verím, že tento rok sa ako tak dostane už do normálu. Máme momentálne veľmi dobré družstvo plavcov a v najbližšom čase nás čaká extrémne nabitý program, keď sa za tri týždne predstavíme na pretekoch v Gyori, na Slovenskom pohári žiakov, Slovenskom pohári družstiev ako aj na jarnej cene Žiliny. Našim plavcom gratulujem.“