Šport 2021. 09. 29.

Plavkyne DELTA klubu boli úspešné na preteku v Štúrove

V poslednú augustovú sobotu sa najmladšie plavkyne DELTA Klubu Komárno predstavili na tradičnom plaveckom preteku „Štúrovské stovky“. Klub pod vedením trénera Michala Knihára reprezentovali  Emma Schmelhause a Alíz Édes, pre ktorú to bola premiéra na pretekoch.

Emma Schmelhaus sa predstavila na všetkých stometrových tratiach. Vo svojej vekovej kategórií obsadila nádherné 2 miesto na 100m prsia.

V Štúrove sa stretla silná konkurencia, ktorá pomohla Emme k zlepšeniu osobných rekordov na 100m  voľným spôsobom a 100m znak.

Alíz Édes mohla štartovať len na 50m tratiach podľa rozpisu pretekov. Na 50m znak získala 3. miesto, na 50m prsia to bolo 3. miesto, na 50m motýlik 2. miesto a na 50m voľným spôsobom získala krásne 1. miesto. Takto získala svoju prvú zlatú medailu.

„Našim plavcom gratulujeme a prajeme predovšetkým otvorené bazény, zdravie a veľa úsilia do ďalšej práce aby v našom klube vyrastali opäť ďalší dobrý plavci,“ dodáva na záver tréner Knihár.