Región Dél-komárom 2024. 06. 26.

Pláž Brigetio je otvorená: návštevníkov privíta prímorská atmosféra a pestrý program

Uprostred uplynulého víkendu pribudla v kúpeľoch Brigetio v maďarskom Komárome nová atrakcia: bola otvorená pláž Brigetio, ktorá sa snaží návštevníkov očariť prímorskou atmosférou a pestrým programom. Novú plážovú časť odovzdal verejnosti Bálint Turikonateľ spoločnosti Komthermál Kft.

Nové atrakcie a programy na pláži Brigetio

Počas výstavby Brigetio Beach vznikla pri ihrisku na plážový volejbal piesočnatá pláž, kde si hostia môžu užívať slnečníky, ležadlá a ikonické banánové ležadlo. V časti pláže hrá hudba, ktorá ešte viac umocňuje plážovú atmosféru. Hostia kúpeľov môžu počas plážovej sezóny využívať pláž Brigetio zdarma.

Na otvorení hostí zabavili rôzne prezentácie vrátane fit-kid a zumby a záujemcovia si mohli vyskúšať aj air track podložku Street Generations. V tento deň debutovala aj fanúšikovská zóna, kde čakali fanúšikovia futbalovej horúčky na spoločné povzbudzovanie. Fanzóna čaká na športových fanúšikov nielen počas ME vo futbale, ale aj počas olympiády.

Športové súťaže a olympijská príprava

Na počesť olympiády organizujú kúpele Brigetio počas piatich víkendov súťaže v rôznych športoch, kde si tí, ktorí si chcú zašportovať, môžu porovnať svoje zručnosti. Športové podujatia zahŕňajú súťaž v plážovom behu, plážový volejbal, foot tengo, stolný tenis a plážový futbal. Finále sa bude konať 20. júla, teda víkend pred začiatkom olympiády. Športovci, ktorí sa do súťaží prihlásia vopred, majú v deň súťaží vstup na pláž zdarma a víťazi budú obohatení o hodnotné ceny.

Renovácie a modernizácie

Okrem výstavby novej pláže prešli kúpele Brigetio v uplynulom období viacerými rekonštrukciami. Rekonštrukciou prešli detské bazény, z ktorých hlbší dostal úplne novú dlažbu, pri plytšom bazéne bol nanovo vydláždený okraj a osadený aj nový zážitkový prvok. V Solaris Campingu bolo zvonku zrekonštruovaných 17 drevených domov, kompletne zrekonštruovaný vodný blok a zmodernizované boli aj sociálne zariadenia. Vodný blok Solaris Camping bude vďaka inštalácii podlahového kúrenia využiteľný aj v zime.

Prímorská atmosféra a špeciálne zážitky

Bálint Turi zdôraznil, že pláž Brigetio je špeciálna lokalita. Nová atrakcia je dobrým príkladom recyklácie, keďže predtým odstránené lehátka boli renovované. Pláž Brigetio je miestom, kde si prídu na svoje malí aj veľkí a kde návštevníkom pravidelne ponúkajú programy.

Otvorením pláže Brigetio a rekonštrukciou povýšili kúpele Brigetio v maďarskom Komárome zážitok z letnej relaxácie na novú úroveň a na hostí čakajú naozaj výnimočnou plážovou atmosférou.

Zdroj: sziakomarom.sk