Región Dél-komárom 2024. 05. 21.

Po majstrovskom zlate získal SZPK z Komáromu aj Maďarský pohár!

Ženské a mužské florbalové družstvá SZPK po majstrovskom titule získali aj Maďarský pohár a zopakovali tak svoj minuloročný úspech.

Družstvo mužov SZPK Sárosi Optika Komárom získalo striebornú medailu v 3 Nations Floorball League, v ktorej sú rakúske, slovinské a maďarské tímy. Po medailovom ceremoniáli pokračovali Palánkdöngetők v boji, pod vedením trénera Tibora Harisa sa zamerali na maďarský šampionát a Maďarský pohár.

Palánkdöngetők porazili 27. apríla IBK Cartoon Heroes 15-8 a získali tak prvenstvo. Finálová štvorka Maďarského pohára sa konala v Érde, kde boli ich súpermi opäť IBK Cartoon Heroes. V semifinále vyhral Komárom nad ARES HC 10 : 3, IBK zdolal Torpedo ATTE 18:5.

Nedeľné neskoré večerné finále prinieslo ďalší bodovaný zápas. Palánkdöngetők si v prvých desiatich minútach vypracoval 4-gólovú prevahu a prvú tretinu ukončil za stavu 4:2. V druhej tretine ešte zvýšili svoj náskok, a tak do poslednej tretiny išli za stavu 9:3. IBK sa snažil dotiahnuť, no víťazstvo SZPK neohrozilo a napokon zvíťazilo 13:10 .

Vo finále suverénne zvíťazili Palankdöngetők a ako obhajca titulu sa do pohára prihlásilo aj družstvo žien SZPK Mentőangyalok. SZPK vyhral 8:0 nad IBK Cartoon Heroes, ale prehral 9:4 s Phoenix Fireball SE. V treťom zápase Phoenix porazil IBK 7:2 a tak sa v nedeľu opäť stretli vo finále Mentőgyalok a Phoenix.

Pohárové finále neprinieslo toľko vzruchu ako majstrovské finále, výsledkom ktorého bolo predĺženie a zlatý gól. Žiaci trénera Zsolta Szabóa tentoraz viedli a nad Phoenixom zvíťazili 14:2.
Družstvo žien vyhralo Maďarský pohár po šiestykrátdružstvo mužov ho vyhralo jedenásťkrát.

(Zdroj: na základe článku kemma.hu)