Región Dél-komárom 2022. 09. 07.

Po stopách Rimanov v Komárome

V sobotu 17. septembra organizuje Tourinform v maďarskom Komárome opäť tematická túra. Záujemcov pozývame do turistickej kancelárie na Igmándi út 2 o 11:30 hod.

„Na pomyselnej historickej ceste objavíme rímske poklady Komáromu (Szőny). Prehliadka začína v Múzeu Györgya Klapku, kde budeme mať možnosť prezrieť si už vykopané archeologické nálezy so sprievodcom. Potom môžeme byť svedkami živej histórie a absolvujeme prehliadku stále aktívnych vykopávok Brigetio. Na záver zájazdu by sme radi privítali všetkých našich milých hostí na vinobranie spojené s ochutnávkou dobových pokrmov rímskeho tábora Azaum, kde môžete osobne zažiť to, čo ste doteraz nevideli. Sledujte nás „po stopách Rimanov,“ povedal vedúci kancelárie Tamás Proczeller.

Registrovať sa môžete na nasledujúcom odkaze!

Tematické prehliadky odštartovali vo februári tohto roku a doteraz sa ich zúčastnilo viac ako 1000 ľudí. Pracovníci úradu už v priebehu roka zorganizovali cyklistickú návštevu pevnosti, vychádzku na ochranu prírody pri príležitosti dňa vtákov a stromov, výlet na Ostrov sv. Pavla. Záujemcov bude tento rok čakať aj tradičná adventná prechádzka.

Zdroj: komarom.hu