Šport 2014. 10. 06.

Po víkende sme stále stopercentní!

[cm_ad_changer campaign_id=“1″]
Uplynulý víkend odohrali naši volejbalisti ďalšie dva zápasy slovenskej extraligy. Najprv v sobotu cestovali na ďalškú cestu do Starej Ľubovne, kde sme vyhrali hladko 3:0, aby sme v nedeľu rovnakým spôsobom zdolali aj Košice!

4.kolo, sobota: VKM Stará Ľubovňa – Spartak VKP Komárno 0:3 (-20, -20, -21)
79 min, rozhodovali: Andrejčák a Malík.
VKM Stará Ľubovňa: S. Lampart 4, Malachovský 10, Fecko 4, Lacek 3, Folvarčík 1, Kuchař 7, libero Medrzyk (Nemergut 1, Buvalič 6, Matušovský 1). Tréner: J. Senko.
Spartak VKP Komárno: Hollý 3, Demeter 14, Demčák 6, M. Patúc 6, Kišš 13, Pělucha 6, libero Ľ. Nemec (Z. Németh 2, Ferencz 0, Horník 1). Tréner: D. Oravec.

Štatistické porovnanie:
Útoky: 31:39
Bloky: 3:7
Esá: 3:5

Domáci odohrali ďalší zápas so súperom zo silnej päťky, ktorý ašpiruje na medailové pozície. Ľubovňania striedali pekné volejbalové momenty s vyslovene slabými, z ktorých bodoval súper. V rozhodujúcich momentoch skúsenejší Komárňania dokázali odskočiť domácim na 2-3 body, náskok udržali do konca setu a napokon v Starej Ľubovni vyhrali jednoznačne bez straty setu.

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: „Všetky herné činnosti musíme zlepšiť. Sám som z toho nešťastný, viem, že chlapci majú na viac, lenže tá domáca atmosféra im asi zväzuje nohy, sú zbytočne nervózni a potom kopia chybu na chybu. My sa ťažko nadrieme na nejaké body a potom zas ich ľahko púšťame súperovi. Komárno bolo dnes zdolateľné, bolo treba len troška chcenia a zodpovednosti, hlavne v útoku a prihrávke a išlo by to.“

Daniel Oravec, tréner Komárna: „Dnes som spokojný len s víťazstvom, ale absolútne nie s hrou. Premiešali sme zostavu, dostali šancu iní hráči. Pristúpili tak trošku laxne k tomu, dá sa povedať, že hrali nekoncentrovane od začiatku. Mala na to vplyv aj dlhá cesta do Starej Ľubovne aj preto som 1. set ešte bral a čakal som, že sa hra z našej strany zlepší a hráči ukážu, že volejbal vedia hrať. Hrali sme však tak 50%-ný volejbal, čo chlapcom vytknem.“

 

5.kolo, nedeľa: Spartak VKP Komárno – VK KDS Šport Košice 3:0 (21, 17, 14)
65 min, rozhodovali: Vaško a Novotný, 300 divákov
Spartak VKP Komárno: Hollý 4, Horník 14, A. Patúc 13, Hinduliak 7, Kišš 1, Pělucha 9, libero Ľ. Nemec (Z. Németh, M. Patúc 7, Ferencz 0, Demeter 1). Tréner: D. Oravec.
VK KDS Šport Košice: Maroš Sopko 2, Vokál 5, Savio 6, Škvarek 2, R. Németh 7, Kríž 5, libero Tokár (Gurňák 3, Nagy 4). Tréner: R. Škvarek.

Štatistické porovnanie:
Útoky: 41:22
Bloky: 11:6
Esá: 5:6

Hostia odolávali najviac v prvom sete, kedy viedli 11:8, ale Komárno včas zabralo a otočilo na 15:14. Húževnatí Košičania sa súpera držali ako kliešť, no domáci zvládli koncovku prvého setu, ktorý sa stal ich korisťou. V druhom sete Komárno rýchlo získalo vedenie 16:8 a neskôr aj 20:11, čo bolo základom ich úspechu v tejto časti hry. V záverečnom sete bola úloha domácich ešte jednoznačnejšia, keďže už po úvodnom vedení 5:1 sa odrazili k úspešnej hre. Hostia síce vzdorovali, no na kvality domácich to nestačilo a po rozhodujúcom úniku na 21:11 bolo jasné, že všetky body po výsledku 3:0 zostanú na juhu Slovenska.

Daniel Oravec, tréner Komárna: „Po včerajšom víťaznom zápase v Starej Ľubovni, kde sme išli ako favoriti a po úmornej ceste, keď sme prišli domov až o pol tretej ráno, som čakal, že prvý set bude ťažší. Potom sme sa rozbehli, postavil som základnú šestku, ktorá najviac zabrala v treťom sete, kde sme súpera prevalcovali. Košice vtedy už stratili dych a využil som to na to, aby som dal šancu všetkým hráčom. Splnili sme, čo sme mali, vyhrali sme, získali sme tri body a musíme sa už teraz sústrediť na to, aby sme boli úspešní aj v ďalšom zápase vo Svidníku.“

Radovan Škvarek, tréner Košíc: „Tento zápas sa mi ťažko hodnotí, pretože ťažko k nemu niečo pozitívne povedať z našej strany. Jednoznačne to bol náš najhorší zápas v sezóne, prepadli sme prakticky vo všetkých herných činnostiach. Možno sa to bude zdať, že to poviem ako výhovorku, ale včera sme mali ťažký zápas, keby sme s Komárnom hrali včera, určite by to bolo o niečo lepšie. Navyše nie sme všetci zdravotne v poriadku, ale nerád by som, aby to vyznelo ako výhovorka, lebo to môže každý povedať. Avšak sú to objektívne príčiny, ktoré nás v tomto zápase poznačili.“

Najbližší víkend čaká na našich chlapcov opäť náročný program. V sobotu cestujeme na druhý republiky do Svidníka, kde sa stretneme v zápase so začiatkom o 17.00 hodine s húževnatým VK Slávia.

A v nedeľu nás na domácej palubovke čaká šláger kola. Prívítame totiž so začiatkom o 18.00 hodineaktuálne piaty tím ligy TJ Spartak Myjava! Všetci ste srdečne vítaní, naši chalani vašu pomoc potrebujú! Komárno, do toho!

(vkspartak.sk)