Mesto 2022. 08. 02.

Počas jazdy si zakrýval tvár. Myslel si, že ho policajti nespoznajú

Komárňanskí policajti stretávajú niekedy skutočne bizarných ľudí. Počas jednej zo svojich služieb spozorovali vozidlo s maďarským evidenčným číslom, ktorého vodič si pri jazde popri nich zakrýval ľavou rukou tvár.

Policajti však vodiča spoznali a na základe miestnej a osobnej znalosti mali podozrenie, že osoba vedie vozidlo v čase, kedy má uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá. Rozhodli sa ho zastaviť a skontrolovať.

Akonáhle však vozidlo zastavilo, vodič si presadol na miesto spolujazdca a tvrdil, že on nešoféroval. Vyzvali ho, aby z vozidla vystúpil, čo odmietol a ani na opakovanú výzvu nereagoval. Bol teda vyzvaný, že ak neopustí vozidlo, budú voči nemu použité donucovanie prostriedky. „Keďže nereagoval na výzvu policajtov, tí proti nemu použili hmaty a chvaty sebaobrany, pri ktorých kládol aktívny odpor a pokúšal sa hliadke vytrhnúť. Z toho dôvodu boli voči nemu použité aj putá,“ píše sa na stránke Polícia SR – Nitriansky kraj.

Lustráciou bolo zistené, že ide o 40-ročného muža, ktorý má do októbra 2025 uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. Okrem zákazu činnosti mal vodič pri sebe aj zelenú sušinu neznámeho pôvodu a taktiež bielu kryštalickú látku. Policajti vodiča zadržali a boli s ním vykonané ďalšie procesné úkony.

Zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj