Región Dél-komárom 2023. 09. 08.

Podnikateľ z maďarského Komáromu dostal gastronomického Oscara

Tento rok sa Komárom môže pochváliť mimoriadnym úspechom na súťaži Great Taste v Londýne, ktorá je známa aj ako Oscar za jedlo. O uznanie sa uchádzalo viac ako 14 000 produktov vrátane Rolanda BagóNatur Press Team Kft, ktorý sa špecializuje na za studena lisovaný tekvicový olej.

Vlastnoručne vyvinutý tekvicový olej Bagoila zožal výnimočný úspech, pretože porota ocenila tento výnimočný produkt tromi hviezdičkami. Príslušnú klasifikáciu môže získať iba spotrebný tovar najvyššej kvality.

Roland Bagó po slávnostnom odovzdávaní ceny povedal:„Je to pre nás veľké uznanie! Ďakujem mojej rodine, otcovi, mame, kolegom a všetkým, ktorí pri nás stáli a podporovali nás. Dodnes sa najlepšie nápady rodia spolu!“

Počas súťaže všetky produkty ochutnáva porota naslepo, preto bol odstránený obal, aby sa konkrétny produkt nedal identifikovať. Mimochodom, od roku 2018 prihlasuje Natur Press Team Kft. rôzne oleje do najprestížnejších svetových gastro súťaží a ako sme sa dozvedeli od Rolanda Bagóa, tekvicový olej Bagolila už predtým získal množstvo ocenení.

Vyhlásenie výsledkov „gastro Oscara“ a slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční 11. septembra v Londýne.