Región 2010. 12. 29.

Podpísali zmluvu o regionálnych vlakoch Komárno – Bratislava

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) SR a železničný dopravca RegioJet uzavreli zmluvu o prevádzkovaní regionálnych vlakov na trase Komárno – Bratislava s platnosťou od marca 2012.


Regionálna železničná doprava zabezpečovaná spoločnosťou RegioJet bude previazaná s ďalšími spojmi národného dopravcu ZSSK, s ktorým RegioJet bude úzko spolupracovať pri obsluhe spoločných zákazníkov, agentúru SITA o tom informoval hovorca ministra dopravy Martin Krajčovič. Konkrétnejšie informácie poskytnú obe strany na spoločnej tlačovej konferencii 7. januára.

Ako ďalej informoval Krajčovič, podpis zmluvy je vyústením verejného dopytu na predloženie ponuky na zabezpečenie týchto prepravných služieb vyhláseného v roku 2009. Predmetom dopytu bolo úplne nové kvalitatívne a prevádzkové poňatie prepravných služieb na trase Komárno – Bratislava. Spoločnosť RegioJet, člen stredoeurópskej dopravnej skupiny Student Agency, bude od marca 2012 zabezpečovať prevádzku na tejto trase modernými klimatizovanými vlakmi s radom doplnkových služieb.

„Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja chce dosiahnuť zásadné zlepšenie kvality a imidžu železničného spojenia na Slovensku tak, aby modernizácia posunula aj tento klasický druh dopravy na úroveň 21. storočia. Cieľom tohto projektu je pozdvihnutie železničnej dopravy v danom regióne na úroveň moderného dopravného systému, ktorý svojou kvalitou a spoľahlivosťou priláka cestujúcich z preťažených ciest na železnicu, tá bude pohodlnejšia, bezpečnejšia a rýchlejšia. Podpis zmluvy so spoločnosťou RegioJet potvrdzuje otváranie železničného trhu na Slovensku. Vítame záväzok, že dopravca zamestná slovenských železničiarov. Ľudia zo Žitného ostrova tým získajú výhodnú alternatívu, aby nestrácali čas na upchatých cestách počas rannej a popoludňajšej špičky pri ceste do Bratislavy a z nej.

Z tlačovej správy ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Jána Figeľa

Vďaka uzavretiu zmluvy s novým dopravcom ušetrí ročne Slovenská republika 10% vynaložených financií. Okrem toho nová koncepcia regionálnej železničnej dopravy na trase Komárno – Dunajská Streda – Bratislava prinesie pre cestujúcich napríklad rýchlejšie vlaky na trase Bratislava – Dunajská Streda, ktorá bude trvať 43 minút. Spojenie má byť celodenné.

ZDROJ: SITA / Jozef Jakubčo