Mesto 2012. 03. 16.

Policajnými akciami v troch okresoch bola odhalená medzinárodná trestná činnosť

Policajnými akciami v okresoch Komárno, Nitra a Dunajská Streda odhalili policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite, Útvaru osobitného určenia a nitrianskeho pohotovostného policajného útvaru medzinárodnú trestnú činnosť. 

Deväť mužov obvinil vyšetrovateľ Úrad boja proti organizovanej kriminalite z podvodov pri preprave tovarov kamiónovou dopravou. V jednom prípade po sfalšovaní dokumentácie skončilo 920 LCD televízorovnamiesto Holandska v Maďarsku, kde boli televízory rozpredané. Pobočke medzinárodnej spoločnosti v Nitre vznikla škoda takmer 300-tisíc eur.V druhom prípade na falošné doklady naložili v Nemecku zásielku medených výrobkov. Medené výrobky následne na Slovensku predali do zberných surovín. Nemeckej spoločnosti tak bola spôsobená škoda takmer 130-tisíc eur. V prípade dokázania viny hrozí šiestim obvineným za zločin podvodu spáchaný ako organizovaná skupina trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Ostatným trom vzhľadom na nižšiu výšku spôsobenej škody hrozí väzenie na tri až 10 rokov, uviedla hovorkyňa prezídia PZ Denisa Baloghová.Polícia vykonala celkom šesť domových prehliadok, zaistili rôzne listinné dôkazy, počítače, dátové nosiče a falošné doklady totožnosti.

Organizovaná skupina zložená z 33-ročného Ladislava K., 52-ročného Arnolda N., 36-ročného Igora O., 29-ročného Jozefa G., 27-ročného Balázsa V. a 28-ročného Štefana Sz. falšovala podľa policajných zistení firemné a osobné doklady na kamiónové súpravy. Súd vzal v stredu štyroch obvinených do vyšetrovacej väzby. Ladislav K. je vo výkone väzby za drogovú trestnú činnosť a po Štefanovi Sz. polícia pátra.

Zo zločinu podvodu spolupáchateľstvom sú obvinení 40-ročný Patrik B., 37-ročný Marek V. a 43-ročný Miroslav K. Prví dvaja sú vo vyšetrovacej väzbe.

ZDROJ: SITA
FOTO: Ilustračné, everystockphoto.com 

Vyjadrite svoj názor