Región 2014. 10. 30.

Policajti pri cintorínoch

Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre  vykonávajú v celom kraji v okresoch Nitra, Topoľčany, Šaľa, Nové Zámky, Levice a Komárno preventívnu akciu zameranú na nemotorových účastníkov v cestnej premávke.

Cieľom akcie je v prvom rade poukázať na bezpečnosť chodcov a cyklistov a dôležitosť nosenia reflexných prvkov. Policajti sú od minulého týždňa každý deň v uliciach a rozdávajú reflexné prvky. Zamerali sa na deti v školách, boli na priechodoch pre chodcov, v parkoch a na autobusových zastávkach.  Taktiež oslovovali dôchodcov v uliciach a pred kostolmi. Upozorňovali ich na to, že nosiť reflexné oblečenie za zníženej viditeľnosti je povinné zo zákona.  Pripomínali im, že  reflexný odev môže zachrániť život.

Od začiatku tohto týždňa sa policajti zameriavajú na chodcov pri cintorínoch. Na parkoviskách upozorňujú vodičov,  aby si riadne uzamkli autá a nenechávali si v nich svoje osobné veci a elektroniku.

Nakoľko sa blížia „Dušičkové sviatky“ budú policajtky z Oddelenia komunikácie a prevencie   už dnes vo štvrtok 30.10.2014 a zajtra v piatok 31.10.2014 oslovovať a upozorňovať návštevníkov cintorínov, aby si svoje veci nenechávali bez dozoru. Na priechodoch pre chodcov budú rozdávať reflexné prvky s upozornením, aké dôležité je byť videný.