Mesto 2020. 02. 07.

Policajti v Komárne zadržali migrantov

Osobné vozidlo plné migrantov zadržali policajti v noci. Predchádzalo tomu viacero konaní vodiča, ktoré neboli v súlade s dopravnými predpismi.

Policajti zo začiatku spozorovali auto, ktoré jazdilo v protismere a chceli na konanie šoféra upozorniť. Auto s rakúskymi evidenčnými číslami avšak začalo unikať a policajti ho dostihli vďaka vodičovej nešikovnosti, nakoľko v rýchlosti nezvládol prejazd cez kruhový objazd a narazil na obrubník takou silou, že mu odtrhlo predné koleso.

Policajti následne zistili, že auto bolo viac ako plné ľudí zo zahraničia. Šofér bol z Ukrajiny a okrem neho bolo vo vozidle ďalších šesť mužov zo Sýrie a Palestíny, vo veku od 19 do 43 rokov.

Policajti posunuli prípad kolegom z Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície. Zistili, že ako utečenci sú už títo muži registrovaní v Srbsku. Na Slovensku sú neoprávnene, nechcú tu však žiadať o azyl. Namierené mali do Holandska alebo Nemecka. Aj na základe týchto skutočností budú cudzinci zo Slovenska vyhostení.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky