Mesto 2011. 08. 12.

Policajti zadržali v Komárne drogového dílera

Policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 21-ročného Tomáša z Komárna.

Muž distribuoval v Komárne sušené konope a pervitín. Policajti ho zadržali vo štvrtok 11. augusta. „Pri prehliadke vozidla, na ktorom sa pohyboval, našli dva balíčky s obsahom zelenej sušenej rastliny s hmotnosťou 59 gramov. Pri predbežnom narkoteste látka preukázala prítomnosť účinnej látky tetrahydrokanabinolu,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Na základe príkazu Okresného súdu v Komárne vykonali policajti domovú prehliadku v byte na Vodnej ulici v Komárne. Našli pri nej jedno igelitové vrecko obsahujúce 35 gramov sušenej rastlinnej látky a tri umelohmotné dózy s takým istým obsahom. Ich hmotnosť prevyšovala 440 gramov.

Obvinený momentálne čaká v policajnej cele na rozhodnutie súdu o väzobnom trestnom stíhaní. Za drogovú trestnú činnosť mu hrozí štyri až 10 rokov väzenia.

 

TEXT: TASR
FOTO: sme.sk a PZ SR

 

Vyjadrite svoj názor