Mesto 2022. 06. 01.

Pozor na túto ženu! Ponúka falošnú prácu

Nemocnica Agel Komárno informovala prostredníctvom svojej Facebookovej stránke o nedôveryhodnom profile ženy, ktorá ponúka prácu v mene nemocnice.

„Milí fanúšikovia našej nemocnice, dozvedeli sme sa, že tento profil ponúka v rôznych skupinách prácu v našej nemocnici. Tvrdí, že je zamestnankyňou našej nemocnice, avšak nie je to pravda. Nevieme, kto za týmto profilom stojí, informácie sú ale klamlivé. Za účelom poskytnutia práce si pýta od prípadných záujemcov občiansky preukaz či iné údaje,“ píše sa na oficiálnej stránke Nemocnice Agel Komárno.

O pracovných ponukách informuje nemocnica iba na svojom oficiálnom webe, sociálnych sieťach alebo na pracovných portáloch, neponúkajú prácu prostredníctvom súkromných osôb.

Po menšej investigatíve sme tiež zistili, že facebookový profil pod menom Bučeková Erika ponúka prácu aj v mene iných firiem. Na rovnaký problém ako nemocnica v Komárne, poukazuje aj Jadranská zmrzlina v Poprade.

Jednoznačne neposkytujte nikomu cudziemu fotografie o svojom doklade totožnosti alebo inom osobnom doklade. V prípade, ak máte pocit, že váš doklad môže byť zneužitý, kontaktujte políciu.