Región 2014. 01. 18.

Pozrite si krásne finalistky Miss Universe SR 2014

Organizátori súťaže Miss Universe SR 2014 prezradili mená dvanástich finalistiek, ktoré vybrali spomedzi 21 semifinalistiek. Všetky dievčatá absolvovali prípravný program v jednom z trnavských hotelov.

Pod odborným dohľadom Miroslavy Kysuckej a Dagmar Kolesárovej nacvičovali prehliadkové choreografie či pódiové tance, absolvovali aj kondičnú prípravu. Pre inšpiráciu si počas sústredenia pozreli aj záznamy finálových večerov uplynulých ročníkov. „Rovnako, ako po minulé roky, ani teraz to nebolo jednoduché. Ako som už konštatovala po poslednom kastingu, úroveň dievčat sa zvyšuje. Myslím si, že tento rok sa nám podarilo vybrať tak rozmanitú dvanástku, že to finálová porota vôbec nebude mať ľahké. Vyhrá však tá najkrajšia a najlepšie pripravená,“ uviedla riaditeľka súťaže Silvia Lakatošová.

Kým sa finalistky predstavia verejnosti počas priameho prenosu, čakajú ich ešte ďalšie prípravy. „Dievčatá to až do finále nebudú mať ľahké. Sú pred nimi dlhé týždne tvrdej driny, absolvujú niekoľko sústredení, počas ktorých budú pracovať nielen na sebe, ale i na finálovom programe,“ dodala Lakatošová.

miss sr medziobraz 1

Finalistky súťaže Miss Universe SR 2014:

1. Kristína Eliášová, Bratislava, 23 rokov
2. Ivana Galovičová, Rajec, 23 rokov
3. Michaela Mrázová, Častá, 18 rokov
4. Simona Kollárová, Dunajská Lužná, 21 rokov
5. Noémi Kovácsová, Košice, 21 rokov
6. Zuzana Onderišinová, Bratislava, 24 rokov
7. Dária Fabrici, Košice, 20 rokov
8. Zuzana Borseníková, Považská Bystrica, 24 rokov
9. Laura Milková, Bratislava, 19 rokov
10. Romana Nguyenová, Brezno, 24 rokov
11. Silvia Prochádzková, Bratislava, 21 rokov
12. Juliana Bálintová, Rozhanovce, 20 rokov

(zdroj: webnoviny.sk, foto: miss universe)