Blog 2012. 07. 25.

PR: Testovali sme notebook LENOVO – 1. časť

Na celý týždeň sa nám dostal do ruky notebook Lenovo ThinkPad EDGE E420s, ktorý dal do testovania slovenský e-shop predajca www.thinkpro.sk. My sa pokúsime zhodnotiť jeho plusy a mínusy z pohľadu rôznych bežných užívateľov v nasledujúcich dňoch.

1. Novinár

Prvý dojem z notebooku bol príjemný. Jediné, čo ma akosi obmedzovalo, bol tuhší touchpad. Toto sa ale mňa osobne netýka, pretože uprednostňujem používanie bezdrôtovej myšky. Po dlhoročnom používaní môjho staršieho notebooku inej značky bol samozrejme problém s klávesnicou a jej rozložením, no tu ide o silu zvyku a tiež som neocenil veľký červený trackpoint. Ako som sa však pýtal dlhoročných uživateľov notebookov ThinkPadov, im jeho používanie plne vyhovuje.

Nepochybnou výhodou v mojej krátkej novinárskej praxi s notebookom Lenovo, je jeho veľkosť a nízka hmotnosť. I keď som sa cítil (opäť v porovnaní s predchádzajúcimi skúsenosťami) ako obor, uľahčený som mal peší presun na do práce, na tlačovú besedu i cestovanie, ktoré bolo aj vďaka baterke a umnému power managementu spríjemnené filmom.

V práci s potrebnými programami som nemal najmenší problém. Môj ThinkPad  bežal na polovičný výkon a bez problémov zvládal všetky základné textové editory, programy na čítanie PDF, či editovanie hudby. V práci s grafickými editormi mi samozrejme vadila malá obrazovka. Aj náročné procedúry v grafickom programe sa však hýbali svižne. Pochváliť musím aj obrazovku, ktorá vykreslovala farby a svetlo na fotkách autenticky.

Jediným problémom, ktorý som mal, bola nemožnosť pohodlného zvyšovania/znižovania jasu a hlasitosti pomocou funkčného tlačidla nad klávesnicou, no “tlačidlá F” túto funkciu spĺňali. Čo ma určite potešilo, bol predinštalovaný Google Chrome, ktorý používam a teda som sa veľmi rýchlo dostal do domáceho prostredia svojich záložiek.

Z iného pohľadu sa pozrieme na ThinkPad EDGE E420s už v piatok. 

Značka Lenovo ThinkPad EDGE
modelová rada E420s
PN NWD8GXS
Processor Intel® Core™ i3-2350M (dual-core, 2,30GHz, 3MB cache)
Pamäť 4 GB PC3-10600 1333MHz DDR3
HDD 320GB / 7200rpm
Mechanika DVD±RW DL
Grafika Intel HD 3000
Displej 14.0″ HD LED lesklý (1366×768)
Internet Ethernet (RJ-45)
Wi-Fi Wi-Fi Intel 6205 A/B/G/N
Bluetooth bluetooth 3.0
Kamera kamera HD 720p
Security fingerprint
Bateria 4-cell Li-Ion battery
Operačný systém Windows 7 Home Premium 64
Operačný systém – jazyk slovenský, anglický
Microsoft Office Office Starter 2010
Klávesnica slovenská
Klávesnica – numerická časť nie
Poznámky 4-1 card reader (MMC, SD, SDHC, SDXC), 3x USB 2.0, 1x USB 2.0/eSATA, VGA, HDMI, 1xRJ-45
Záruka 2 roky typu Carry-In/1 rok pre podnikateľov
Možnosť dockovania nie
Farba povrchu hnedá
Váha od 1,88kg
Rozmery (WxDxH) 349 x 236 x 23.1-31.2mm
Výdrž batérie – pri šetriacom móde do 7 hod.

Vyjadrite svoj názor