Región Dél-komárom 2023. 04. 20.

Pre uhradenie operácie mladíka sa spojil celý Komárom

Nadácia školy Móra Ferenca v maďarskom Komárome. Nedávno zorganizovala v Jókaiho kine veľký benefičný koncert. Organizátori ponúkli výťažok z predstavenia klasickej hudby na pokrytie nákladov na operáciu svojho študenta Bálinta Treutza v zahraničí a následnú rehabilitáciu, informuje komarom.hu.

Prítomných pozdravila zástupkyňa samosprávy Dóra Hajnal.

Predsedníčka Nadácie odborného vzdelávania Judit Enyediné Gáspár vo svojom príhovore uviedla, že okrem benefičného koncertu sa uskutočnili aj zbierky na pomoc Bálintovi formou dražby, benefičného fitnes na trampolíne a charitatívnej rybárskej súťaže, z ktorých boli rybári schopný pridať takmer 400 000 HUF k celkovej sume.

„Chcel by som sa podeliť o dobrú správu, že  doteraz sa vyzbieralo celkovo 2 milióny 8 tisíc forintov a to všetko vďaka vašej spolupráci a ústretovosti,“ oznámil pred koncertom prezident nadácie.

Počas večera vystúpili Andrea Liszt Rost, György Lakatos a Ferenc Liszt docent Hudobnej akadémie, ktorý so sebou priviedol aj svojich študentov. Účinkujúcich sprevádzala klaviristka Éva Bárkányi – Horváth.

Na záver večera primátor Komáromu Attila Molnár poďakoval hudobníkom, organizátorom, Komárňanom a všetkým pomocníkom, ktorí prispeli k tomu, že Bálintovi uľahčili život. Primátor mesta zdôraznil, že sumu, ktorá môže ešte chýbať na náklady operácie študenta, doplní magistrát.