Mix 2023. 04. 19.

Prečo sú biele sandále must have kúskom pre leto 2023?

Biela farba je synonymom čistoty, nevinnosti a úprimnosti. V oblasti módy sa biela farba spája predovšetkým s neobmedzenými možnosťami kombinácie s inými farbami. Pre nadchádzajúce leto všetci módny guru odporúčajú ako must have kúsok biele sandále.

Kde sa vzali sandále a ako v minulosti vyzerali

Vedeli ste, že biele sandále patria k najstaršiemu typu topánok? Vďaka ich jednoduchému dizajnu bolo možné sandále vyrobiť primitívnymi spôsobmi z rôznych materiálov. Ochrana chodidiel pomocou sandálov umožňovala lovcom už v dobe kamennej prekonávať náročný terén a loviť divokú zver. Samozrejme, že prvé sandále lovcov neboli výkrikom módy, ale znamenali veľký pokrok pre ľudí. Ako vyzerali prehistorické sandále? Išlo len o akúsi podošvu, ktorá bola pripevnená o klenbu. Na výrobu podošvy sa využívalo všetko, čo mali pravekí ľudia po ruke – koža, lístie, konáre.

Sandále podobné tým súčasným sa začali vyrábať v starovekom Egypte. Na ich výrobu sa používali rôzne materiály v závislosti od toho, z akej spoločenskej triedy pochádzal ich nositeľ. Bohatší Egypťania nosili kožené sandále a tí chudobnejší si vystačili so sandálmi vyrobenými z papyrusu alebo palmových listov.

Biele sandále a možnosti strihu topánok

Pre bližšiu predstavu, ako môžu biele sandále vyzerať, kliknite na stránky obchodu CCC alebo navštívte niektorú z rovnomenných kamenných predajní. Zistíte, že sandále už ani zďaleka nepripomínajú podošvu s ramienkami a tie z predajní CCC spĺňajú štandardy najvyššej kvality. Súčasné sandále sú strihovo tak rozmanité, že sa dajú nosiť na rôzne príležitosti od prechádzok po meste až po leňošenie na pláži. Je pravda, že biele sandále a sandále iných farieb sa nám v mysli spájajú predovšetkým s letom. V lete 2023 budú topánkami, ktoré uvidíte na chodidlách nejednej fashion maniačky.

Čo sa strihu týka, sandále sa vyrábajú s ohľadom na pohodlie a štýl. Medzi klasické patria strihy, ktoré tvorí rovná podošva a jemné remienky. Veľmi populárne už niekoľko sezón sú sandále na platforme. Populárnosť tohto strihu je daná maximálnym pohodlím pri chodení. Veľmi pohodlné sú tiež biele sandále, ktoré majú mierne vyvýšenú pätovú časť. Pre skutočné dračice sú určené sandále na vysokom opätku. Vyššie a užšie opätky preferujte na nosenie pri výnimočných udalostiach a sandále so širším opätkom si pokojne obujte do mesta.

Nech už si vyberiete akýkoľvek strih, nezabúdajte na materiál zvršku a prevedenie podošvy. Najdlhšie vám vydržia a na nohu najlepšie sadnú biele sandále vyrobené z kože. Ohybnosť podošvy je určujúcim faktorom pre komfort pri chôdzi.

Ako nosiť biele sandále s inými kúskami

Najlepšou správou pre milovníčky bielej farby je, že biele sandále môžete skombinovať so všetkými farbami od výmyslu sveta. Túto skutočnosť podporuje fakt, že biela farba je základnou farbou kapsulového šatníka. Biele sandále si kúpte, ak patríte v oblasti módy k minimalistom i v prípade, že máte veľmi bohatý šatník.

S bielymi sandálmi si môžete byť isté, že nikdy nespravíte zlú voľbu a smiete si obliecť prakticky čokoľvek. Ako dôkaz variability bielej farby a príkladom toho, že móda je hrou, sú zahraničné celebrity. Hviezdičky filmového a hudobného neba nosia biele sandále k teplákom a legínam. Bod k plusu dostávajú biele sandále aj vďaka tomu, že biela farba je stálicou medzi módnymi farbami a s opálenou pokožkou sú tou najkrajšou kombináciou.