Región 2017. 08. 31.

Predstavili sa kandidáti tvoriaci Tím nezávislých síl.

Na tlačovej konferencii sa predstavili nezávislí kandidáti, ktorí spoločne zabojujú o kreslo poslancov vo voľbách do vyššieho územného celku (VÚC), Szénássy Tímea, Varga Tamás, Forgács Attila a Forró Tibor. Všetcia štyria sú nezávislými poslancami, prví dvaja v Komárne, druhí v Kolárove.

Škandalóznym faktom je, že účasť vo voľbách do VÚC je ledva 20%. Ľudia necítia blízkosť k územným celkom, pričom sa tam rodia rozhodnutia, ktoré sa ich bytostne týkajú. Ročne VÚC hospodári so 180 miliónovým rozpočtom. Zaujímavosťou je, že poslanci VÚC sa celé štyri roky neukážu vo svojom volebnom obvode, neinformujú svojich voličov o rozhodnutiach. My sa týmto chceme odlíšiť a zmeniť túto tendenciu a priniesť bližšie k voličom vyšší územný celok.” – povedal Forgács Attila.

Nie je náhoda, že kandidujú ako nezávislí, podľa slov Varga Tamása, vo väčšine sú vždy zvolení kandidáti strán, ale akonáhle boli zvolení, presedeli celé 4 roky. „Nezavislí poslanci nie sú nútení hlasovať podľa straníckej knižky, ale podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia” – dodal a neskrýval to, že aj on sa dostal do mestského zastupiteľstva v tričku strany MOST-HÍD, ale vystúpil z nej minulý rok, akonáhle vytvorili vládnu koalíciu so Smerom a SNS.

Forró Tibor taktiež stavia na svojej 6 ročnej skúsenosti v samospráve a dodáva, že je jedno, z ktorej strany príde dobrý nápad, sú ochotní ho podporiť. Szénássy Tímea zakončila, že svojich voličov budú hľadať na každom jednom fórume, budú aktivizovať mladých ľudí k voľbám, nakoľko staršia generácia sa viac zaujíma o veci verejné , ako tá mladšia. „ Treba im vysvetliť, čo je zmyslom volieb do VÚC. Nie všetko je o tom, koľko peňazí získa južný región.” dodala.

Na novinárske otázky, za ktorého z momentálne známych kandidátov na župana sa postavia, odpovedali, že za nikoho, ale s každým si vedia predstaviť spoluprácu, okrem extrémistov. Dve mená ich už aj oslovili, ale nepovedali ktoré.

Za krátky čas pozbierali dostatočné množstvo podpisov na kandidatúru, čo znamená, že majú podporu verejnosti. „Boli sme prekvapení, že sme viacnásobne prekonali stanovený počet podpisov, čo je dôkazom toho, že občania nám veria a stavajú sa k nezávislým kandidátom pozitívne, lebo už sú unavený zo sľubov politických strán a následné zavádzanie – dodal Varga Tamás.

SONY DSC