Šport 2012. 10. 03.

Predstavujeme Ondreja Šošku!

V pondelok, stredu a piatok vám predstavíme jedného z hráčov MBK Rieker Komárno. Dnes si predstavíme najskúsenejšieho hráča Komárňanov- Ondreja Šošku.

Ondrej Šoška (SVK)

#11, Center
Vek: 33 rokov (22. november 1978)
Výška: 208cm
Predchádzajúce kluby: BK Váhostav Žilina (SVK), Slovakofarma Pezinok (SVK), Inter Bratislava (SVK), Mlékárna Kunín Nový Jičín (CZE), BK Prostějov (CZE), BK Breda & Weinstein Opava (CZE)

Keď vyslovíte pred dlhoročným fanúšikom basketbalu meno Ondrej Šoška, určite mu bude známe. Jeden z najstarších domácich hráčov na slovenských palubovkách sa dostal do tímu Komárna po sezónach strávených na Slovensku i v Česku. A ani u našich západných susedov nejde o pojem neznámy! Pán basketbalista Ondrej Šoška tam totiž bojoval až päťkrát o titul, pričom ho neobchádzali ani individuálne úspechy v podobe stabilne dobrých štatistických ukazovateľov a účastí v zápasoch All-Star českej ligy (roky 2004 – 2006).

Center Ondrej Šoška sa pozrel do Európy v rámci súťaží FIBA Europe Cup, alebo EuroCup Challenge, kde si zahral štvrťfinále. Dlhoročný slovenský reprezentant dostal pozvánku do výberu Petra Bálinta aj tento rok, no napokon odmietol. V minulej sezóne sa v Žiline stal druhým najlepším strelcom súťaže a pre tento rok posilnil komárňanské MBK.

Čo je najväčším úspechom v tvojej kariére?
Päťkrát druhé miesto v českej lige, individuálne trikrát v All star tíme českej ligy a raz som bol vyhlásený za najlepšieho zahraničného európskeho hráča českej ligy.

Čo považuješ za svoju silnú hernú stránku?
Asi streľbu.

Kto je tvoj športový idol?
Určite Michael Jordan a páčil sa mi aj Tony Kukoč, najmä štýl jeho hry.

Za ktorý klub by si chcel hrať, alebo je tvoj najobľúbenejší?
Keď som bol mladší, tak som možno taký mal. Teraz som rád za to kde som hral a aj kde hrám.

Aká bola tvoja posledná sezóna?
Individuálne celkom vydarená, tímovo ale nič moc. Mali sme trochu smoly, veľa zápasov sme prehrali tesne a ešte k tomu počas sezóny došli peniaze a museli sme sa rozlúčiť s dvoma Američanmi.

Ako by si zhodnotil prípravu na novú sezónu?
Príprava presne podľa mojich predstáv, čo sa týka kondičných tréningov. Ohľadne zápasov je vidieť, že ešte nie sme úplne zohratí, v tíme je veľa nových hráčov. Verím ale, že sa to bude už len zlepšovať.

FOTO: fotomario.skm, uniphoto.sk, bknitra.com, ebasket.sk, basket-live.sk, TASR, SITA, facebook, …

Vyjadrite svoj názor