Kultúra 2012. 10. 08.

Predstavujeme kapelu In Between

Live elektroprojekt In Between, ktorý bol založený v Komárne, predstavuje 11. októbra v bratislavskom klube Nuspirit svoj debutový album “Electrified”. Členmi projektu sú Martin Géč (bicie, produkcia, mixáž) a Samuel Kovács (gitara, produkcia). In Between vám predstavujeme v krátkom rozhovore s touto sympatickou dvojicou.

Martin Géč a Samuel Kovács z elektroprojektu In Between.

Ako a kde ste vznikli?
Samo: S Martinom sme už dlhoročný kamaráti, hrali sme spolu vo viacerých kapelách a stále sme chceli spraviť niečo vlastné, proste naše. Tak sme sa na jar 2011 spontánne stretli pri nástrojoch, spravili sme a nahrali skladbu Sleepwalker. Potom prišli prvé koncerty a takto to celé začalo.

Prečo elektroprojekt?
Martin: Elektronická tvorba pre mňa predstavuje nesmierne možnosti hrania sa so samotnými farbami zvukov ako prostriedkom na vyjadrenie emócií a nálad. V skupinách, v ktorých pôsobím, som sa nikdy nebránil využívaniu samplov a zvukov, ale v našom prípade ideme ešte ďalej, pretože celá tvorba je založená In Between
na skĺbení elektroniky a spontánnosti živých nástrojov.

Onedlho krstíte váš prvý album, povedzte nám o tom viac.
Samo: “Electrified” krstíme 11. októbra,
štvrtok o 20:30 v bratislavskom Nu Spirit clube, kde naživo zahráme väčšinu skladieb z tohto albumu. Zaspievajú si s nami aj hostia, s ktorými sme spolupracovali, a kedže hráme aj s videoprojekciou, diváci sa môžu tešiť na poriadny hudobný zážitok.

Fungujete ako dvojica, plánujete pribrať viac členov?
Martin: Postupom času, najmä pri tvorbe nového materiálu, z ktorého viac vecí je spievaných, sme si uvedomili, že vystúpenia In Between by veľmi obohatil spevácky prejav. Po dlhšom hľadaní sme sa rozhodli pre speváčku Noru Ibsen, ktorá bude zatiaľ u nás hosťovať a v prípade dlhodobejšej spolupráce ju radi prijmeme za “oficiálneho” člena In Between. 🙂

Spolupracujete so Zdenkou Prednou, objaví sa na albume? Budete mať hostí viac?
Samo: Áno, Zdenka nám naspievala jednu skladbu ale plánujeme spolu spraviť aj viac vecí. Okrem nej si na albume zaspieval aj Mišo Biely, speváčky Réka Bokor, Kamila Hermanová a vibrafonistka Ľudmila Štefániková.

Je niekto, s kým by ste chceli spolupracovať?
Martin: Rád spolupracujem s ľuďmi, ktorí majú podobný prístup nielen k hudbe, ale celkovo umeniu,ako ja. Nesnažím sa žánrovo obmedzovať. Niekedy práve zo spojení zdanlivo nezlúčiteľných štýlov vznikajú úžasné veci. Čo sa konkrétnych interpretov týka, privítal by som spoluprácu napríklad s Jasonom Swinscoe, deadmau5om, Amonom Tobin…

Stretávate sa s obdivom fanyniek?
In Between: Je to vzájomné.

Aké sú vaše plány po krste albumu?
In Between: Po vydaní albumu chystáme koncertné turné. Okrem toho máme rozpracované nové veci s ďalšími interpretmi. Medzi nimi je aj Opak z hiphopovej formácie A.M.O. a na jeseň plánujeme natočenie videoklipu k jednej z našich skladieb.

Viac info nájdete na: facebook.com/inbetweenband

Vyjadrite svoj názor