Región 2022. 01. 13.

Prekročil rýchlosť a ušiel. Zastavili ho až varovné výstrely policajtov z Komárna

Dopravní policajti z Komárna vykonávali počas služby v pondelok 10. januára meranie maximálnej povolenej rýchlosti medzi Pribetou a Bajčom. Vodičovi vozidla Mazda 6 namerali rýchlosť 181 km/h, kde je povolená rýchlosť 90 km/h.

Policajti chceli vodiča zastaviť zvukovo-výstražným zariadením s nápisom STOP, pričom hneď ako sa k nemu priblížili, vodič začal pridávať rýchlosť. Následne vošiel do obce Bajč, pri bytovke zastal, vyskočil z auta a dal sa na útek. Utekal k blízkemu lesu, pričom bol hliadkou viackrát vyzvaný, aby zastavil. Muž však nereagoval a utekal ďalej. Po márnych výzvach jeden z policajtov vytiahol služobnú zbraň a vystrelil varovné výstrely do vzduchu v neobývanej časti obce, na čo sa páchateľ zľakol a zastavil.

Následne policajtom uviedol, že sa ponáhľal domov a keď zbadal v spätnom zrkadle policajtov, tak sa zľakol a preto unikal. 45-ročný vodič mal do roku 2017 uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá a od tej doby u seba nemal vodičský preukaz, pretože si ho nebol vybaviť.

Dychová skúška na zistenie prítomnosti alkoholu bola u vodiča negatívna, policajti ho podrobili aj odberu biologického materiálu vo fakultnej nemocnici a test na prítomnosť omamných alebo psychotropných látok bol pozitívny.

Zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj