Šport 2013. 11. 25.

Prešov zdolal Komárno až v tajbrejku

V 9. kole volejbalovej extraligy mužov VK Spartak Komárno v sobotu cestoval do Prešova za vedúcim mužstvom aktuálnej tabuľky. Favorizovaný prešovský tím sa nečakane potrápil doma s Komárnom a nováčika zdolali až v piatich setoch.

Domácich od začiatku prekvapili hostia dobrými blokmi a pestrým útokom a prvé dejstvo vyhrali v pomere 21:25. V druhom a treťom sete favorit predsa len hral svoju hru, zatlačil súpera podaním a po troch setoch v zápase domáci viedli v pomere 2:1 na sety. Komárňanské mužstvo prešlo do útoku a štvrtý set vyhrali v pomere 23:25 a Komárno si tak vynútilo tajbrejk, v ktorom napokon v koncovke uspeli Prešovčania. Veľa nechýbalo k prekvapeniu, veď v poslednom dejstve pri stave 12:12 výsledok stretnutia bol ešte otvorený.

Edmund Németh, tréner komárňanského tímu po zápase povedal: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, niekoľkokrát sme domácich úspešne zablokovali, v druhom a treťom sete sme prenechali iniciatívu domácim, mali sme smolu v tajbrejku, ale ceníme si aj získaný bod.“

VK MIRAD PU Prešov – VK Spartak Komárno 3:2 (-21, 18, 15, -23, 12)

Zápas trval 130 min, rozhodovali: Höger a Servický, diváci: 150 .

Najbližší zápas VK Spartaku Komárno bude doma 1. decembra 2013 o 18.00 hod. proti mužstvu VK Slávia Svidník.

(foto: VK Spartak)