Mesto 2022. 06. 16.

Prevážali auto plné migrantov. Chytili ich v Komárne, pri Alžbetinom moste

Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ na základe vynikajúcej operatívnej činnosti získali informácie o nelegálnom prevoze cudzincov.

Obvinení Hassan A. (22 ročný) a Jalal S. (37-ročný) mali zabezpečiť pre ďalšieho obvineného Hichama Z. (47-ročného) motorové vozidlo, do ktorého v Maďarsku nastúpilo päť osôb pochádzajúcich zo Sýrie a štyri osoby pochádzajúce z Jemenu. Cudzinci mali byť vodičom prevezení do Českej republiky za prisľúbenú finančnú odmenu vo výške 500 eur, pričom na túto cestu použili maďarsko-slovenský hraničný priechod, Alžbetin most v Komárne.

Pred týmto vozidlom išli v ďalšom vozidle dvaja občania Sýrie a poskytovali informácie o policajných hliadkach a aj súradnice trasy prevozu. Na základe získaných informácii vozidlo zastavila hliadka obvodného oddelenia PZ Komárno. „Vodič sa počas kontroly snažil prostredníctvom telefonického spojenia dať signál o prebiehajúcej policajnej kontrole vodičovi, ktorý prevážal nelegálnych migrantov. Policajti však zastavili aj druhé vozidlo. Vodič nereagoval na výzvy na zastavenie, naopak, z miesta sa pokúsil ujsť. Policajti ho spacifikovali a obmedzili na osobnej slobode, bez zranenia, „ informuje Polícia Slovenskej republiky.

Prípad prevzal vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ, ktorý troch páchateľov obvinil zo zločinu prevádzačstva spolupáchateľstvom a spracoval návrh na ich väzobné stíhanie. Po dokázaní viny im hrozí trest odňatia slobody v trvaní od siedmich do 10 rokov. Nelegálni migranti boli prevzatí cudzineckou políciou ÚHCP P PZ, ktorá s nimi vykonala administratívne úkony a následne boli umiestnení v útvare policajného zaistenia.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky