Kultúra 2013. 08. 28.

Príďte na casting a zahrajte si vo filme!

Zdá sa, že naša Komárňanská pevnosť si konečne získava zaslúženú pozornosť, minimálne vo svete filmu je to tak.dennik-agaty-schindlerovej-komarno

Po filme Nedodržaný sľub, ktorý sa tu natáčal len nedávno, prišiel opäť štáb filmárov a už pripravujú priestory. Tento krát pre veľkolepý hraný dokument Denník Agáty Schindlerovej.

Scenárista a režisér Zdeněk Jiráský, mimochodom jeho film Poupata získal 4 Českých levov, sa inšpiroval skutočnými príbehmi umelcov, ktorí mohli svetu priniesť veľkolepé diela.  Do cesty im však vstúpil židovský pôvod, nacizmus a druhá svetová vojna.

Zvláštnosťou filmu v produkcii Furiafilm je, že sa v ňom takmer nerozpráva, veľkolepé a skutočne silné scény dopĺňa len hudba. Natáčať sa bude v Čechách, v nemeckých Drážďanoch, v Bratislave a  niektoré časti filmu, najmä z koncentračných táborov, budú tu v Komárne.

A to je Vaša šanca,  pre potreby filmu hľadáme štatistov do komparzu, ale aj pre pár epizódnych postáv, strážcov koncentračného tábora, väzňov a ďalšie, síce menšie, ale o to zaujímavejšie postavy.

Ak máte záujem zahrať si v tomto filme a vyskúšať si skutočnú atmosféru natáčania, prihláste sa na casting, pošlite nám email na: castingkomarno@gmail.com.

Potrebujeme veľké spektrum ľudí, od detí až po seniorov a natáčať sa bude už o dva týždne, tak píšte.

Natáčanie je honorované, ale vyžaduje sa disciplína a trpezlivosť.V Komárne sa bude natáčať príchod do koncentračného tábora, pobyt a pod.

Vaše fotografie, konfekčnú veľkosť a veľkosť topánok nám posielajte na castingkomarno@gmail.com a vidíme sa osobne  v stredu 28. augusta 2013 od 14:00 hod do 19:00 hod v divadelnej sále Domu Matice slovenskej v Komárne na prvom výberovom castingu.

info: 0905 405 455