Šport 2012. 12. 26.

Prievidžania Žiak a Harris zničili Komárno

Mohutný finiš Komárna v Prievidzi napokon nenastal, Prievidza sa tešila z dôležitých dvoch bodov, hoci zlatý kapitán Godbold nepremenil ani jednu strelu.

Prvé body v poslednej štvrtine dával Kratochvíl až po siedmich minútach za stavu 68:51. To už bolo zrejmé, že Komárňania si z Prievidze dva body nevezmú. Hoci po tri štvrtiny bol stav vyrovnaný, domáci v druhej polovici nechali na palubovke všetko. Zlepšili obranu pod košom, súperovi nedali dýchať ani na perimetri.

Kľúčovou bola dvojica Žiak – Harris, z ktorých treba spomenúť najmä žiakov excelentný výkon, ktorý mu ale na druhej strane obrana Komárna „tolerovala„. Títo dvaja narozdiel od Komárňanov Lowea s Thompsonom nadviazali na svoj ofenzívny výkon z prvého polčasu a spolu zaznamenali úctyhodných 51 bodov. Z rúk hráčov v červených dresoch sálala s pribúdajúcim časom nervozita. Strácali lopty, z koša im vyskakovali aj tie strely, ktoré už takmer prepadli cez obruč.

Navyše, ako aj tréner František Rón v pozápasovom rozhovore priznal, obuvníci nepracovali tak dobre pod košom, ako sme zvyknutí. Ťažil z toho aj Harriss s päticou ofenzívnych doskokov. Aj keď napokon prišlo k zníženiu na 71:63, zo strany Komárna to bolo všetko.

BC Prievidza – MBK Rieker Komárno 77:69 (16:17, 20:16, 19:18, 22:18)
Najviac bodov: Harris 26, Žiak 25, Baťka a Falkner po 12 – K, Thompson 18, Lowe 15, Stevens 10
TH: 17/12 – 10/5, fauly: 14 – 17, trojky: 5 – 4, rozhodovali: Gabara, Fuska a Miroslav Matejčík, 2700 divákov