Šport 2011. 09. 18.

Prípravný dvojzápas vo Svitavách vyhrali Tuři

Hráči MBK Rieker Komárno cestovali na dva testy do českého mesta Svitavy. Oba zápasy však prehrali.

Prvý zápas bol vyrovnanejší, zostavy oboch tímov boli improvizované. Kým Tuři skúšali poľského centra Pawla Mroza, ktorého poznáme z extraligovej Spišskej Novej Vsi, no nastúpili bez viacerých opôr. V drese Komárna sa tiež objavila nová tvár- americký pivot Mathes, no zaobísť sme sa museli bez druhého zahraničného pivota Polka, ktorý pre rodinné dôvody dočasne odcestoval domov.

Duel bol zaujímavý a vyrovnaný, o čom svedčí aj polčasový stav 37:35. Na konci však vo svoj prospech rozhodli zápas domáci, ktorých najviac ťahal americký rozohrávač Ray George.

Tuři Svitavy – MBK Rieker Komárno 84:77 (37:35)
Body Tuři: George 24, Mroz 15, Horák 14, Miloš 12, Harčár 5, Moravec, Macela, Sedlák 4, Kramný 2.
Body Komárno: Mathes 20, Bilik a Klár 15, Kratochvíl 12, Jones 11, Dubovsky a Szabo 2.

Druhé, sobotné stretnutie malo už úplne iný priebeh. Za prvý polčas nám český tím nasúkal potupných 62 bodov a hoci sme v tretej štvrtine dokázali ich náskok mierne stiahnuť, napokon sme prehrali vysokým, takmer 20-bodovým rozdielom. Domáci už zapojili do hry aj amerického pivota Mena, no najviac nás v obrane topánka tlačila opäť pri bránení Georga, no skvelý výkon podal aj hviezdny český krídeľník Pavel Miloš. Českému tímu padalo v prvom  polčase takmer všetko, na čo siahli a tak nie je prekvapením, že štatistiky celého tímu boli na vysokej úrovni – 72% za 2 body, 42% za 3 body a 83% z čiary trestných hodov.

Tuři Svitavy – MBK REIKER Komárno 94:76 (62:33)
Body Tuři: Miloš 21, George 20, Horák 14, Macela 11, Kramný 9, Moravec 5, Mroz, Meno, Harčár 4, Šindelář 2.
Body Komárno: Mathes 23, Klár 16, Kratochvíl 11, Jones 8, Bilik 6, Szabo a Dubovský 5, Papp 2.

Fotogalériu z prvého zápasu si môžete pozrieť tu!