Región Dél-komárom 2022. 02. 07.

Pripravuje sa ďalší diel rozprávky z prostredia Komáromu (HU)

Minulú jeseň uzrela svetlo sveta knižka pre deti, ktorá predstavuje prestížne lokality maďarského Komáromu. Príbehy dvojice Stanislav Szuronyffy a dievčatko z Komáromu vyšli z pod pera Olivéra Szabó a ilustrátorky Zsanett Bartha. Na pokračovanie sa verejnosť môže tešiť už túto jar.

„V prvej časti série sa malé dievčatko Luca vybralo do ulíc Komáromu s dôstojníkom Stanislavom Szuronyffy a objavovali historické a turistické miesta Komáromu z pohľadu detí. Knihu podfarbili aj úlohy a zaujímavé hádanky, omaľovánky. Vďaka reálnej mape sa mohla celá rodina vydať po stopách rozprávkových postavičiek a prehliadnuť si mesto, ako to v príbehu robia Stanislav a Luca,“ uviedla v súvislosti so zväzkom turistická poradkyňa Nikolett Benedek-Nagy.

Dobrodružstvo pokračuje aj naďalej, keďže v druhej časti sa Luca stretne s historickými postavami z Komáromu , vrátane veľkého rozprávača maďarskej literatúry Móra Jókaia, Györgya Klapku, hrdinu Gáspára Alapyho, skladateľa opernej hudby a dirigenta, Ferenca Lehára, herca Béniho Egressyho , otec teórie stresu, János Selyeho legendárneho ľavičiara Zlatého tímu: Zoltána Czibora.

Záujemcovia môžu získať prístup k rozprávkovej knihe a súvisiacim publikáciám v kancelárii Tourinform v Komárome. Knižka bude dostupná aj v reštauráciách,  prevádzkach, materských a základných školách v Komárome v Maďarsku.

Zdroj: Komarom.hu