Región Dél-komárom 2023. 09. 08.

Program na víkend: Vinobranie v Szőnyi a Vínne slávnosti

V sobotu 9. septembra organizuje Szőnyiho kultúrny spolok na nádvorí Petőfiho kultúrneho strediska vinobranie a slávnosti vína. Programy začínajú o šiestej ráno súťažou v love rýb pri jazere Szőnyi Kórház. O siedmej hodine čaká obyvateľov mestskej časti Szőny hudobný budíček, informuje komarom.hu.

O 9:00 hodine začne na ZŠ Bozsika Józsefa futbalový zápas. Deti a rodiny čaká o 10:00 koncert skupiny Dandelion Band. Súťaž vo varení gulášovej polievky s pečením chleba v rúre začína o 10.00 h, vyhlásenie výsledkov súťaže o 12.00 h. Hudbu k obedu zabezpečí harmonikár Ricsi Herczog. Slávnostné otvorenie Vinobrania a vínnych slávností sa uskutoční o 14.00 hod. Účastníkov pozdraví primátor Dr. Attila Molnár  a  zástupca primátora Dr. Loránd Kreft-Horváth a následne predstavitelia cirkví požehnajú tohtoročnú úrodu.

Začiatok jazdeckej prehliadky  je predpokladaný o 14:30, pričom prejdú nasaledovnú trasu: Hősök tere, Kossuth utca, Ifjúság utca, Vásártér, Ady Endre utca, Nádor utca, -so zastávkou na Egressy utca-, Kossuth utca, Kostol, Toldi Miklós utca, zastávka Republic utca-Balaton utca, Dózsa György utca a nakoniec cesta Hősök tere. Na prehliadke sa zúčastňujú Komáromi Mazsorett Csopor a Tanečná skupina Garabonciás. Po prehliadke budú pokračovať hudobno-zábavné programy.

Od 15.00 h sa začne folklórny program s Folklórnym zborom Duna, Napraforgó a citarovým orchestrom Nagykéri MórincaOd 15:30 vystúpi Materská škola Szőnyi Színes a Základná škola Bozsika Józsefa v rámci šou Szőnyieké on stage. Od 16:00 si môžete vypočuť koncert SZILVIE AGÁRDI. Výsledky Vintage Soccer Cup budú vyhlásené o 17:00 hod. Od 18:00 vystúpia EXOTIC ZENEKAR  a od 20:00 na pódiu vystúpi WOLF KATI.

Od 21:00 zabaví divákov brazílska bubnová a tanečná šou Batucada brazílskej samby – ktorú bolo možné vidieť už niekoľkokrát v kúpeľoch Brigetio a naposledy na 1. júnovom Food Truck Show. Od 22:00 do 14:00 čaká na tých, ktorí sa chcú zabaviť so skupinou Enter Train Party Band, pouličná párty.

Zdroj: sziakomarom.sk