Mix 2017. 06. 12.

Programovanie, hry, šport – Logiscool letný zážitkový tábor

Blížia sa letné prázdniny, ktoré znamenajú pre väčšinu rodičov nie malú výzvu. Ponuka táborov je čím ďalej tým väčšia, ale aj tak nie je najjednoduchšie nájsť taký tábor, kde deti nielenže trávia čas, ale ten čas aj dobre využijú. Kde sa môžu obohatiť okrem každodenných zážitkov aj o zaujímavé poznatky. V tomto Vám pomôže Logiscool Zážitková Programovacia škola, ktorá tento rok usporiada už tretí tematický tábor.

V týždeň trvajúcom letnom Logiscool tábore si môžu študenti za pomoci nadšených, vysokoškolských učiteľov pripraviť svoju prvú počítačovú hru, aplikácie, môžu programovať rôzne roboty, postaviť si Minecraft svet, alebo sa môžu oboznámiť so základmi strihania videa a prípravy webovej stránky. Medzi pól dňovými  tematickými programami čaká na táborníkov od 6 do 18 rokov veľa zážitkov, športu a zábavy.

Vďaka veľkému záujmu a nárastu siete Logiscool, očakávajú organizátori tento rok dvojnásobne viac záujemcov ako minulý rok, keď bolo zúčastnených 5000 študentov. V roku 2017 usporiadajú Logiscool tábor v 5 štátoch, na 40 miestach – okrem Maďarska aj v Rakúsku, Čechách, Švajčiarsku a tiež na Slovensku.

Podobne ako v kurzoch, ktoré prebiehajú počas roka aj tu kladú veľký dôraz na to, aby sa študenti učili programovať hrou, na základe zážitkov a tiež aby si privlastnili základy algoritmického zmýšľania. Učebná látka je vypracovávaná postupne podľa najnovších trendov, očakávaní a aj vďaka tomuto nebude tento rok tábor len pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých (PRO) a takto si môže každý nájsť pre seba ten najvhodnejší tematický okruh a tiež úroveň.

V programátorskom „hacker“ tábore si môžu študenti od 6 do 10 rokov pripraviť vlastnú 3D počítačovú hru, budú mať možnosť nakuknúť do záhad šifrovania a rozšifrovania kódov. V tábore Robotika bude mať možnosť skupina mladších študentov (6 – 7 rokov)v priebehu jedného týždňa programovať a zostaviť LEGO WeDo robota, kým starší (11 – 14 rokov) budú môcť zostaviť a programovať LEGO Mindstorms EV3, alebo mBot robotov. Jeden z najvyhľadávanejších táborov je Minecraft tábor (8 – 14 rokov), kde sa študenti inžinierskym a programátorským spôsobom zmýšľania oboznámia a naučia, prečo je Minecraft viac, ako len jedna obyčajná hra. V tábore App Camp (10 – 18 rokov) si môžu študenti vytvoriť vlastné androidové aplikácie a tiež hry, v tábore Cool Tools (11 – 18 rokov) sa budú študenti zoznamovať s upravovaním fotiek, strihaním videa a s programami potrebnými na vytvorenie webovej stránky.

Zážitkový tábor Logiscool je dobré vyskúšať nie len z hľadiska oddychu, zábavy a učenia hrou. Je to vynikajúca skúsenosť aj pre tých, ktorí doteraz nechodili na žiadny kurz, ale zaujíma ich programovanie. V táboroch školy Logiscool sa študenti zoznámia s jedinečnou výučbou, učiteľmi a dobrou náladou s ktorou môžu od septembra pokračovať na kurzoch programovania a robotiky.

Do táborov sa viete prihlásiť cez webovú stránku Logiscool (www.logiscool.com). Oplatí sa tak urobiť čím skôr, lebo najvyhľadávanejšie tábory sa veľmi rýchlo zaplnia!

Niečo o Logiscool s.r.o.:

Logiscool vytvorili vypovedane preto, aby aj pre študentov v Maďarsku sprístupnili a tiež aby si kreatívnym spôsobom privlastnili programovanie a tiež digitálnu gramotnosť. Špeciálnym výučným plánom, novou, samostatne vyvinutou výučnou platformou, formou hry, učia vysokoškolskí učitelia v inšpiratívnom prostredí študentov programovať. Logiscool spustil svoj prvý kurz v Budaörsi v januári 2014. Momentálne držia kurzy programovania v 5 štátoch, na 40 miestach. V prvom rade odporúčajú tieto na seba nadväzujúce kurzy začiatočníkov a kurzy pokročilých, no tiež letné tábory pre vekovú skupinu od 6 do 18 rokov. V roku 2016 sa v Logiscool tábore zúčastnilo 5000 študentov.

www.logiscool.com