Kultúra 2015. 04. 29.

Programy pre celú rodinu počas 24. Komárňanských dní

Organizátori Komárňanských dní nezabudli ani na rodiny s deťmi, preto teraz im ponúkame zopár možností a dáme pár tipov, kam môžete ísť počas týchto dní.

1. máj: V Komárne v Ulici remeselníkov čakajú návštevníkov aj workshopy. V Anglickom parku sa uskutoční šermiarska ukážka Rádu meča, na Nám. gen. Klapku sa zas uskutoční sprievod vozidiel veteránov. V piatok sa oplatí s malými deťmi navštíviť v prvom rade v Komárome Jókaiho háj: od 10-tej ráno sa uskutočnia historické hry, bude remeselnícky klub, dom hier a workshopy pre deti. O 12-tej sa tu začne predstavenie bábkového divadla Macskacicó a neskôr bude aj možnosť jazdiť na koni vďaka Združeniu Lovas zo Szőnyu.

2. máj: V sobotu sa oplatí vrátiť do Jókaiho hája na rodinný koncert skupiny Kobold (o 11 hod.), o 12 hodiny na tomto istom mieste začne hudobný program pre deti v podaní Tamása Joósa. Okolo 14-tej hodiny sa môžeme vybrať do Szőnyu na deň otvorených dverí Jazdeckého združenia alebo sa môžeme vrátiť do Komárna do amfiteátra Dôstojníckeho pavilónu na program Ördöngös Népzenetanoda.

3. máj: V tento deň môžeme vyberať z rôznych programov na oboch brehoch Dunaja. Určite sa oplatí navštíviť Starý hrad, kde návštevníkov čaká celodenný program, bude ukážka jazdectva a lukostreľby (Kmeň Sereghyovcov a Vermesovcov). Okrem toho si môžete pozrieť predstavenie Divadla ÉS, ale bude aj bábkové divadlo – predstavenie Bábkového divadla Tyjárt. Koncert skupiny Kicsi hang sa začne o 14-tej hodiny. V Jókaiho háji o 11-tej sa začne interaktívna rozprávka s Rozi Füzi, Portrét princeznej, potom sa môžete tešiť na hudobnú rozprávku Erős János v podaní Minidivadla Segedín, po ktorom nasleduje detský program Teofila Illésa.

Nezabudnime ani na sprievodné akcie: dobrým rodinným programom môže byť vyhliadková plavba na Dunaji (25.-26. apríla, www.erod.hu), naozaj dobrá zábava bude v Anglickom parku „Bublinkový futbal”. Počas trvania Komárňanských dní je vstupné do Komárňanských liečebných a termálnych kúpeľoch 1000 forintov. Milovníkom cyklistiky s väčšími deťmi odporúčame program Csárda Túra, kde sa môže pridať celá rodina a samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na Jazdiarenské dni v Iži (30. apríl – 1. máj).

– Fotó: Dunatáj –