Kultúra 2023. 11. 08.

Projekt Týždeň kultúry zavŕši svoj 7. ročník predstavením už tento piatok!

Počas týždňa 6. – 10. novembra 2023 pripraví ROS v spolupráci so Združením na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím (ZPMP) tvorivé dielne zamerané na maľbu, keramiku, folkór, divadlo a spev. Projekt sa zavŕši vystúpením v Dome Matice slovenskej v Komárne v piatok 10.11. o 17:00.

Týždeň kultúry – Na ceste s nami je projekt Regionálneho osvetového strediska v Komárne zameraný na podporu spolupráce a inklúzie znevýhodnenej skupiny mentálne a zdravotne postihnutých prvkami spoločných tvorivých aktivít.

„Podujatie sa uskutoční 10.11.2023 o 17:00 hod. v Dome Matice slovenskej v Komárne. Môžete sa tešiť na krátke dramaticko-folklórne predstavenie Ukradnuté Vianoce, ktoré si pre Vás pripravili klienti Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím pod vedením členov Slovenských rebelov. Počas večera bude prebiehať aj natáčanie videoklipu v ktorom budú účinkovať klienti ZPMP KN, Slovenskí rebeli a DSZ pri ZŠ M. Jókaiho s VJM v Komárne. Potešíme ak budeme mať „plný dom“. Tešíme sa na Vás a Vašu podporu,“ píše v pozvánke Jana Mačicová z ROS Komárno.

Nikto nie je dokonalý, a preto je cieľom projektu pomocou umeleckých tvorivých dielní spojiť verejnosť s klientmi ZPMP, ponúknuť im možnosť sebarealizácie.