Šport 2022. 07. 20.

Prvého ročníka extrémnych cyklo pretekov v Komárne sa zúčastnil aj 85-ročný cyklista!

Prvú júlovú sobotu sa po prvýkrát uskutočnili 12/24 hodinové preteky, na tratiach instantnej cyklotúry „Komárňanská stovka”. Štart aj cieľ bol pri reštaurácii ŠIŠTAG. Účastníci si mohli vybrať medzi 200 a 100 kilometrovými okruhmi.

Cyklisti si museli dobre rozložiť svoje sily a zadeliť čas, aby v limite dorazili do cieľa. Víťazom sa stal pretekár s najvyšším počtom zdolaných kôl. Keďže na 24-hodinovke skončili viacerí so zhodným počtom troch kôl (301 km), o umiestnení rozhodol celkový najazdený čas. Výkony všetkých si zaslúžia obdiv, ale vyzdvihnúť treba výkon 85-ročného Arpáda Csaplára. Taktiež zvládol 301 km a druhým najlepším časom si vyslúžil striebornú medailu.
12-hodinovka, na ktorej odštartovali len dvaja, skončila v sobotu o polnoci, kým 24-hodinovka finišovala v nedeľu o desiatej.

Všetkých sedem cyklistov spolu natočilo 2306 kilometrov, čo je naozaj úctyhodný výkon.