Mesto 2021. 05. 31.

Prvý júnový týždeň bude v Komárne o deťoch

Prvý júnový týždeň v Komárne patrí deťom, a to nielen v centre mesta, ale aj vo viacerých mestských častiach. Deň detí začína v podobe kopčekovej zmrzliny v počte 1001 kusov, vzrušujúcimi hrami, hračkami a na deti sa teší aj Viki Rák. Okrem centra mesta budú rôzne aktivity prebiehať aj v Kave, v Novej Stráži a na Mŕtvom ramene Váhu.

Detské programy začínajú od 1. júna. 1001 zmrzlinových kopčekov čaká na deti v centre mesta (Klapkovo námestie – na dvoch miestach, Palatínova ulica – Geovana, pri vchode do nádvoria Európy – Pingvin a na Ulici biskupa Királya – Luigi Gelato ) v závislosti od dostupnosti. V prípade nepriaznivého počasia si zmrzlinu môžu deti vychutnať v stredu. V utorok na Klapkovom námestí bude deťom čítať Viki Rák, rodiny si môžu vypočuť príbehy Zsófie Kováč z Komárna. V spolupráci s Centrom voľného času budú od utorka do soboty na Klapkovom námestí k dispozícii rôzne hry. Okrem arkádových hier bude pre deti kvíz a za správne vyriešenie úlohy si môžu vybrať darček. Detský park v parku Anglia sa zmení na trpasličie impérium. Každý trpaslík bude skrývať jednu úlohu, ktorou bude zabávať deti od 1. až do 5. júna.

V nedeľu organizuje Občianske združenie Villa Camarum detský festival Komarátsky detský festival Lite na Mŕtvom ramene Váhu. Maďarské aj slovenské programy budú zahŕňať koncerty, bábkové vystúpenia a čítanie príbehov. Rodinné aktivity budú prebiehať aj v Novej Stráži a v Kave. V miestnom športovom klube v Novej Stráži bude množstvo aktivít a na návštevníkov čakajú rôzne pochúťky. V Kave bude slávnostné otvorenie nového komunitného priestoru, kde na deti čakajú vzrušujúce hračky a darčeky.

Zdroj: Mesto Komárno