Šport 2012. 03. 28.

Prvý krok úspešný – Komárno porazilo oslabený Svit!

MBK Rieker Komárno aj vďaka Jonesovým 26 bodom a Kellerovým 20 doskokom porazilo v prvom zápase semifinálovej série Svit.

Prvý zápas semifinále play-off Extraligy medzi Komárnom a Svitom bol napínavý až do polovice tretej štvrtiny. Najprv si mierny náskok vybojovali Komárňania, no už v prvej časti hry boli dlhodobo vo vedení hostia. Najväčší náskok dosiahla Iskra v 17. minúte, keď viedla už o 11 bodov. Po oddychovom čase sa však Obuvníci vrátili sériou 15:1 do vedenia, na polčas napokon svietila  na tabuli remíza 42:42.

V emotívnom druhom polčase sa Komárňania držali až na dva momenty v čele a hoci sa v poslednej časti hry ešte podarilo Medveďom znížiť na 68:66, Komárňania dohrali zápas v pohode, keď vyhrávali v závere 89:78, keď sa im darilo pomerne úspešne doskakovať lopty aj pod košom súpera.

Nekompletné kádre

Oba tímy mali so začiatkom semifinále problémy so súpiskou. Komárnu chýbal okrem Klára aj Bilič, Svitu až trojica hráčov.

Vedenie BK Iskra Svit malo pred zápasom na stole dilemu. Pre tri technické chyby v priebehu sezóny nemohol na ihrisko nastúpiť Martins Berkis, ktorý stretnutie sledoval len z lavičky. Na tej však nesedela ani dvojica Američanov Julian Mascoll a Johndre Jefferson. Podľa správy zverejnenej v stredu večer na oficiálnom webe klubu, dvojici neboli udelené pracovné víza.

Situáciu sa vedeniu BK Iskra Svit nepodarilo zmeniť ani napriek opakovaným pokusom a dvojica Američanov bude zrejme vyhostená. Berkis v sobotnom domácom zápase už nastúpi. Z podobného dôvodu musel SR opustiť aj JC Mathis na začiatku roka.

Komárno má problémy so zostavou vo forme maródky. Okrem dlhodobo zraneného Klára má momentálne zdravotné problémy aj Siniša Bilič, ktorý si v závere prípravy na semifinále zranil palec na ľavej ruke. Podľa neoverených informácii by mohol nastúpiť už na 3. zápas série. O možnom Klárovom návrate sa hovorí len potichu.

MBK Rieker Komárno – BK Iskra Svit 89:78 (20:19, 22:23, 24:17, 23:19) – stav série 1:0
Body: Jones 26 (5 asistencii, 9 doskokov a 13 získaných faulov), Keller 17 (20 doskokov), L. Johnson 15 (8 doskokov), Bilík 12, Jurík 7, Dubovský 5, Kratochvíl 4, Szabó 3, Bilič a Bíňovský nehrali