Šport 2013. 04. 13.

Prvý semifinálový zápas jednoznačne pre Komárno!

MBK Rieker Komárno sa v semifinále Slovak Sport TV Extraligy predstavilo po druhý rok po sebe. V sérií hranej na štyri víťazné zápasy je jeho prekážkou na ceste do finále Spišská nová Ves. 

Všetky oči na Ackerovi. Foto: Tóth Gábor
Všetky oči na Ackerovi. Foto: Tóth Gábor

Hráči Komárna nastúpili do zápasu tak, ako už dávno nie. Sústredenou hrou na oboch koncoch ihriska vymazali Spišiakov už v prvej časti hry, pričom sa výraznejšie nedokázal presadiť ani hviezdny Maurice Acker. Tomu dýchal od začiatku stretnutia na krk niektorý z Komárňanov. Skvelú osobnú obranu amerického rozohrávača dopĺňali aj pivoti, ktorí Ackerovi nedovolili ťažiť z pick and rollov a ten tak svoje excelentné výkony zo štvrťfinále nezopakoval.

Komárno ťahala spočiatku dvojica Lowe – Thompson. Najmä Lowe hýril aktivitou, Thompson pod košom nemal konkurenciu. Spišiakom totiž citeľne chýbal Tim Frost, ktorý sa zranil v poslednom zápase štvrťfinálovej série s Prievidzou. Domácim jeho neprítomnosť uľahčovala doskoky pod oboma košmi. Už v polčasovej prestávke nikto nepochyboval o hladkom víťazstve ‚Obuvníkov‘, veď nastrieľali 60 bodov a súpera len málokedy pustili do ľahkej príležitosti zakončiť. Obrana Spišiakov bola ľahko rozobrateľná, sami cítili, že musia šetriť sily na stredu.

Keď sa v druhej polovici zápasu začal náskok domácich jemne skresávať, dostala lavička Spišiakov technickú chybu za opakované protesty viacerých jej členov. Výsledkom bola strata akýchkoľvek nádejí na zvrat. Komárňania napokon dohrávali v skvelej atmosfére a veľkej pohode s lavičkou.

KOMÁRNO (1.) – SPIŠSKÁ NOVÁ VES (4.) 95:67 (35:23, 60:34, 82:50), STAV SÉRIE 1:0
MBK RIEKER
: Thompson 17, Lowe 14, Kratochvíl 8, Bílik 5, Dubovský 3 (Stevens 20, Kozlík 12, Simpson 9, Šoška 5, Stojanov 2, Bíňovský 0, Maslík 0). Tréner: F. Rón.
BK 04 AC LB: Acker 17, Mandič 14, Evans 11, Baldovský 6, Hovaňák 4 (Š. Bečarik 8, Ulman 4, Kožár 2, R. Bečarik 1). Tréner: M. Černický.
TH: 17/16 – 10/8. FAULY: 17 – 20. TCH: 25. lavička hostí. TROJKY: 7 – 7. 810 divákov. Brziak, Fuska, Tomašovič. ŠTVRTINY: 35:23, 25:11, 22:16, 13:17.

Ohlasy po zápase

FRANTIŠEK RÓN (tréner Komárna): „Hrali sme veľmi koncentrovane a som rád, že hráči splnili všetky pokyny, ktoré sme si povedali pred stretnutím. Každý hráč aj po striedaniach dodával tímu ďalšiu energiu, a to najmä v prvom polčase. Darilo sa nám v obrane i v útoku a nadobudnutý náskok v prvom polčase sme obhájili a zvíťazili.“

MILAN ČERNICKÝ (tréner Spišskej Novej Vsi): „O zápase rozhodlo doskakovanie Komárna a jeho nástup do druhej štvrtiny, ktorý sme prehrali o veľmi veľa bodov. Dostávali sme ľahké koše a boli sme rozladení. Potom sa zápas už len dohrával, dal som šancu všetkým hráčom a možno som aj očakával takýto zápas po našom postupe. Ale musíme sa vrátiť na zem a viac bojovať. Komárno ukázalo svoju silu pod košom, plus je vyvážené na každom poste, takže máme čo robiť.“

TEXT: Denník Šport

Druhá semifinálová séria sa začína dnes o 18:00 v Nitre, kde domáci vysokoškoláci privítajú silný Inter Bratislava.