Región 2015. 08. 05.

Rana ako z dela! Obyvateľov Komárna vystrašila rázová vlna

V stredu tesne popoludní sa ponad Komárno prehnal zvuk podobný výbuchu. Nikde ale žiadny dym. Viacerých obyvateľov okresu silný zvuk znepokojil. Podľa portálu Nové Zámky 24 sa ale nič vážne nestalo a ani sa nie je čoho obávať. Išlo iba o takzvanú rázovú vlnu.

Ponad okres Nové Zámky totiž okolo 12:20 prelietala nadzvuková stíhačka. Informáciu portálu potvrdil Viliam Pánsky, hovorca Krajského riaditeľstva hasičského zboru v Nitre. „Na KOS IZS v Nitre bol nahlásený výbuch v Andovciach v okrese Nové Zámky. Pri preverovaní udalosti na operačnom stredisku polície nám bolo oznámené, že išlo o zvukový efekt vyvolaný preletom nadzvukového lietadla,“ povedal na margo rany.

Televízii Markíza sa podarilo neskôr zistiť, že prelet stíhačky ponad novozámocký a komárňanský okres nebol náhodou. O prelete stíhačiek typu MiG-21 informovalo ministerstvo obrany. Dôvodom malo byť lietadlo typu Boeing, ktorého posádka nekomunikovala s riadením letovej prevádzky. „Lietadlo sprevádzali k štátnej hranici s Maďarskom, kde následne prevzali úlohu sprevádzania stíhacie lietadlá Maďarska,“ vysvetlila hovorkyňa MO SR Martina Balleková.

Najväčšiu intenzitu mal zvuk letu nadzvukovej stíhačky v okrese Nové Zámky, no počuť ho bolo aj v meste Komárno.