Kultúra 2023. 10. 19.

Registrácie do 7. sezóny Stredoškolskej ešportovej ligy spustené, študenti zabojujú o hodnotné ceny

Bratislava, 13.10.2023 I Obľúbená Stredoškolská ešportová liga otvára svoje brány! Študenti slovenských a českých stredných škôl a gymnázií zabojujú v 7. sezóne o hodnotné ceny v herných tituloch Counter-Strike 2, League of Legends, Valorant a Rocket League. Registrácie do jednotlivých turnajov aktuálne prebiehajú na oficiálnej stránke organizátora yzone.sk, začiatok ligy je naplánovaný 20. novembra 2023.

Do turnajov sa žiaci môžu registrovať do 17.11.2023 kliknutím na jednotlivé odkazy:

•             Counter-Strike 2: https://bit.ly/scsel7cs

•             League of Legends: https://bit.ly/scsel7lol

•             Rocket League: https://bit.ly/scsel7rl

•             Valorant: https://bit.ly/scsel7vlr

Už z názvu projektu vyplýva, že je určený pre žiakov slovenských a českých stredných škôl a gymnázií. Podmienkou účasti v projekte je preukázanie sa platným ISIC preukazom na aktuálny školský rok alebo potvrdením o návšteve školy, nie starším ako 7 dní. Žiaci reprezentujú svoju školu v pohodlí svojho domova počas voľného času, všetky zápasy prebiehajú online.

Nová sezóna stredoškolskej ešportovej ligy bude s niekoľkými novinkami, o ktorých informuje Dávid Moštenicky, Project Manager SČSEL: „Aktuálna sezóna sa bude odohrávať od novembra 2023 do mája 2024. Počas 7. sezóny pripravujeme pre žiakov škôl jednodňové víkendové turnaje o herné periférie, ktoré venovali partneri ligy. Pridali sme do ligy taktiež aj novú fázu turnaja – last chance (poslednú šancu), čo znamená, že zo základnej skupiny postúpi viac tímov a tým zaručíme viac hráčom postup do vyšších častí turnaja. Asi najväčšou novinkou 7. sezóny je pripravované off-line finále, ktoré sa uskutoční v máji roku 2024.“

Hlavnými partnermi projektu sú FEI STU Bratislava, Unicorn University, Technická univerzita v Košiciach a Slovenská sporiteľňa.

Primárnym cieľom herného turnaja je podporiť u žiakov rozvoj komunikatívnych a kognitívnych schopností, ktoré podľa vedeckých štúdií výborne zlepšujú práve počítačové hry.  Niektoré z herných titulov nabádajú študentov k sústavnému štúdiu podkladových materiálov k danej hre, resp. k jej novej verzii. Podklady k hrám sa väčšinou vyskytujú iba v cudzích jazykoch a tak okrem budovania vzťahu k čítaniu a samoštúdiu sa tieto hry podieľajú aj na rozvoji cudzích jazykov, ktorých znalosť je v súčasnosti samozrejmosťou. Herný turnaj tak zábavným a hravým spôsobom u študentov rozvíja aj zručnosti, ktoré im značne zjednodušia situáciu na trhu práce, ale aj v bežnom živote.

Podrobnejšie informácie o projekte nájdete na stránke www.yzone.sk, na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Organizátorom projektu je agentúra YGames Company.