Šport 2012. 09. 10.

Rekordný počet účastníkov na jubilejnom X. ročníku Memoriálu Kúr Gejzu

 Zápasnícky juniorský turnaj bol úspešný. Z Komárňanov potešil najmä Hulman Nikolas.

V dňoch 07.-08.09.2012 v Mestskej športovej hale Komárno Zápasnícky klub Spartacus Komárno v spolupráci s Nitrianskym samosprávnym krajom a Mestom Komárno usporiadal Medzinárodný zápasnícky turnaj mládeže gréckorímskym štýlom, X. ročník „Memoriál Gejzu KÚR“, ktorom sa zúčastnilo celkom 185 zápasníkov zo siedmich štátov zo Slovenska, Maďarska, Českej republiky, Ukrajiny, Chorvátska, Rumunska a Poľska reprezentujúcich 19 zápasníckych klubov a oddielov.

Na veľkú radosť organizátorov o tento mládežnícky zápasnícky turnaj prejavili veľký záujem nie len zápasnícke kluby zo Slovenska, ale aj zo zahraničia, čomu nasvedčovala aj rekordná účasť. Zápasnícky klub Spartacus Komárno reprezentovalo celkom 20 zápasníkov, ktorí sa zápaseniu venujú od januára 2012, kedy JUDr. Karol Kúr a CSÓKA Kristián prevzali mladých Komárňanských zápasníkov a urobili veľkú náborovú a propagačnú činnosť za účelom získania čo najviac detí pre zápasnícky šport.

Na jubilejnom X. ročníku na počesť legendy Komárňanského zápasníckeho športu Gejzu Kúra sa na žinienkach v športovej hale v Komárne nastúpil aj vnuk legendy René Kúr, ročník 2007, reprezentujúci Marcelovský zápasnícky klub. Zápasnícky turnaj mal vysokú športovú úroveň, diváci, ktorí prišli do športovej haly mohli vidieť od mladých adeptov zápasenia urputné boje o umiestnenie s kombináciou krásnych akcií s prevedenými atraktívnymi chmatmi.

Turnaj oficiálne otvoril Primátor Mesta Komárno p. MUDr. Anton Marek, ktorý osobne dobre poznal Gejzu Kúra a vo svojom príhovore krátko vymenoval športové výsledky a zásluhy na rozvoji zápasníckeho športu v meste Komárno ako aj zásluhy pri výchove mladých zápasníkov. Okres Komárno na turnaji reprezentovali zápasnícke kluby ZK Spartacus Komárno, ZK Modrany, ZK Kolárovo, ZK Nesvady a ZK Marcelová.

Medzinárodný turnaj sa na vysokej úrovni vydaril ako po organizačnej stránke tak aj po športovej, v konečnom hodnotení môžeme hodnotiť ako úspešný o čom svedčia aj slová jednotlivých vedúcich družstiev, ktorí vyslovili vysokú spokojnosť s kvalitou, so spôsobom usporiadania turnaja ako aj s účasťou kvalitných žiackych družstiev.

Zápasníci ZK Spartacus Komárno nakoniec skončili v súťaži družstiev na peknom 5.mieste a v súťaži jednotlivcov zápasnícke kluby z okresu Komárno dosiahli nasledovné výsledky :

Výsledky v súťaži družstiev:
1. METELAK ZÁGREB CRO 65 bodov
2. FTC Budapest HUN 55 bodov
3. MUKAČEVO UKR 44 bodov
4. AC NITRA SVK 44 bodov
5. ZK SPARTACUS Komárno BK 40 bodov
6. SATU MARE ROM 37 bodov

Jednotlivci:
Prípravka I: 2006 – 2007
23 kg
1. miesto VIRÁGH Henrik Érdi Spartacus
2. miesto KOLLÁR Dávid TJ AC Nitra
3. miesto KÚR René ZK Marcelová

Prípravka I: 2005
24 kg
1. miesto KORONDI Kristóf FTC
2. miesto ŠABJÁN DÁhim ZK Spartacus Komárno SVK
3. miesto BOTOS Dániel FTC Budapest HUN

Prípravka I: 2004
25 kg
1. miesto GOMBOS Alex FTC
2. miesto VEREŠ Adam TJ AC Nitra
3. miesto TORÁČ Samuel ZK Spartacus Komárno SVK

Prípravka I: 2004
27 kg
1. miesto KORONDI Márton FTC Budapest HUN
2. miesto GOMBOS Alex FTC Budapest HUN

Prípravka II: 2002- 2003
24-26kg
1. miesto RADOŠEVIČ Frane GOSPIČ CRO
2. miesto OROSZ Poul SATU MARE ROM
3. miesto ŠUTOVSKÝ Martin TJ AC Nitra
5. miesto SLUKA Ádám ZK Modrany

28kg
1. miesto HATÁR Dániel FTC Budapest HUN
2. miesto HEIMAL Devid Mukačevo UKR
3. miesto VEREŠ Michal TJ AC Nitra

30kg
1. miesto BALÁZS Bálint Tatabányyai SC HUN
2. miesto SZEILER Mátyás Gladiátor Šamorín SVK
3. miesto GAŽI Jan Sokol Hodonín CZE
3. miesto CHMYR Ivan Mukačevo UKR
5. miesto RAFAEL Kevin ZK Spartacus Komárno SVK

33 kg
1. miesto DÓCZI Mátyás Dorog HUN
2. miesto KÜRTI Mátyás ZK Nesvady SVK
3. miesto MEZEI Jozsef Bősi BK SVK
3. miesto DOMIN Barnabás Marcelházi BK SVK
5. miesto NAGY Tamás ZK Spartacus Komárno SVK
5. miesto SOLYMOS Dávid ZK Spartacus Komárno SVK

42 kg
1. miesto KOVÁCS Nikolas ZK Modrany SVK
2. miesto KURIČ Lukáš ZK Trenčianska Turná SVK
3. miesto SZABADOS Noémi FTC Budapest HUN
4. miesto GÁL Bence ZK Nesvady SVK
5. miesto MÉSZÁROS Péter ZK Kolárovo SVK

55 kg
1. miesto VETESI György FTC Budapest HUN
2. miesto TOLDI Bálint SÁRVÁRI BK HUN
3. miesto PUPÁK Šimon ZK Spartacus Komárno SVK

Mladší žiaci 1999 – 2001
29 kg
1. miesto BUGÁR Markus Satu Mare ROM
2. miesto ZAHA Marian Satu Mare ROM
3. miesto IVIČ Juraj Zágreb CRO
5. miesto TÓTH Dávid ZK Modrany SVK

31 kg
1. miesto SPÁNIK Ákos Dorog HUN
2. miesto ÁHG Attila Gabčíkovo SVK
3. miesto MOLNÁR Benett Sárvár HUN
4. miesto KÜRTI Kristián ZK Kolárovo SVK

33 kg
1. miesto KÜRTI Márió ZK Kolárovo SVK
2. miesto ČORVAN Marian Zágreb CRO

35 kg
1. miesto VANCZA Kristián Érdi Spartacus HUN
2. miesto KANTÁR Sándor ZK Modrany SVK
3. miesto KÁLMÁN Marcel ZK Marcelová
5. miesto NAGY Balázs ZK Spartacus Komárno SVK

37 kg
1. miesto HULMAN Nikolas ZK Spartacus Komárno SVK
2. miesto NAWOROL Lukasz Zámošc BK POL
3. miesto VRÁBEL Lukáš SOKOL Hodonín CZE
3. miesto JERBIČ Patrik ZÁGREB CRO
5. miesto MEGALY Zoltán ZK Marcelová SVK
5. miesto KÁLMÁN Kristián ZK Marcelová SVK

40 kg
1. miesto PUTNOKI Zsolt Dorog HUN
2. miesto MIKUŠ Samuel TJ AC Nitra SVK
3. miesto VLK Olivér ZK Trenčianska Turná SVK
3. miesto BORECKI ZÁGREB CRO
5. miesto VÁRADY Karol ZK Spartacus Komárno SVK

44 kg
1. miesto LÉVAI Tamás Dorog HUN
2. miesto BOGDÁN Roland Tatabánya HUN
3. miesto PEKAR Jaroslav MUNKÁCS UKR
3. miesto PÉK Peter Satu Mare ROM

48 kg
1. miesto VÁTZI Bálint Tatabánya HUN
2. miesto PAPP Szabolcs Tatabánya HUN
3. miesto HARKÓ Levente FTC HUN
3. miesto HEIZEL Erik Gabčíkovo SVK
5. miesto HORVÁTH Bence ZK Marcelová SVK

52 kg
1. miesto SMETKO Filip Svetski Kraljavec CRO
2. miesto KESZI Máté FTC HUN
3. miesto FORGÓ Erik Šamorín Gladiátor SVK

57 kg
1. miesto KORONDI Iván FTC HUN
2. miesto RIEČICKÝ Jozef ZK Trenčianska Turná SVK
3. miesto DYRDA Miklós FTC HUN
3. miesto VÝBERČÍ Tomáš TJ AC Nitra SVK
5. miesto CSOROSZ Levente ZK Spartacus Komárno SVK
5. miesto NAGY János ZK Spartacus Komárno SVK

62 kg
1. miesto VÁTZI Roland Tatabánya HUN
2. miesto KREŠIMÍR Stanič Zágreb CRO
3. miesto MARIČ Dubravko Zágreb CRO
5. miesto SZEIFERT Ramón ZK Spartacus Komárno SVK

73 kg
1. miesto PATAKI Sámuel Érdi Spartacus HUN
2. miesto RIEČICKÝ Jozef ZK Trenčianska Turná SVK
3. miesto CHMYR Mikhail Mukačevo UKR
3. miesto TEREBESI Martin FTC HUN

85 kg
1. miesto PUCAR Tomislav Zágreb CRO
2. miesto NOVÁK Stanislav TJ AC Nitra SVK
3. miesto RÓZSA György FTC HUN

Starší žiaci 1997-1998
66 kg (17)
1. miesto KAMEN JAŠEViČ Tomislav Zágreb CRO
2. miesto ROHÁLY József Gabčíkovo SVK
3. miesto MAGOČI Mikhail Mukačevo UKR
3. miesto HRDÝ Peter Čechovice CZE

85 kg
1. miesto LAJSZ Dominik Érdi Spartacus HUN
2. miesto HEGEDÜS Bence Bősi SVK
3. miesto PAPP Lajos BK Modrany BK
3. miesto KOPLJAR Stipo Svetski Kraljavec CRO
5. miesto ÉRSEK Róbert BK Nesvady SVK

100 kg
1. miesto NESVADBÍK František Sokol Čechovice CZE
2. miesto KAUT Tomáš Sokol Čechovice CZE
3. miesto KŐNIG Karol UKS Zámošč POL
5. miesto ÉRSEK Róbert BK Nesvady SVK
5. miesto CSOROSZ Ákos ZK Spartacus Komárno SVK

Kadeti 1995-1996
54 kg
1. miesto MOLNÁR Ivan TJ AC Nitra SVK
2. miesto SZELLE Gábor Gabčíkovo SVK
3. miesto BEŇADIK Ronald ZK Spartacus Komárno SVK

58 kg
1. miesto MOLNÁR Pavlo Mukačevo UKR
2. miesto NAYDA Stanislav Mukačevo UKR
3. miesto GLAŠNOVIČ Mário Zágreb CRO
5. miesto SALLAI Csaba ZK Spartacus Komárno SVK

63 kg
1. miesto KOZUB Sergej Mukačevo UKR
2. miesto PRISZNYÁK Martin Sárvár HUN

69 kg
1. miesto RÁKOCZI János Gabčíkovo SVK
2. miesto MADZJUK Michail Mukačevo UKR
3. miesto CSICSÓ Zoltán ZK Modrany SVK
3. miesto HORVÁTH Denis Šamorín Gladiátor SVK
5. miesto MARCZINKÓ Dávid ZK Marcelová SVK

76 kg
1. miesto PUČAR Demagoj Zágreb CRO
2. miesto ILJKIČ Mário Zágreb CRO
3. miesto SZABÓ Krisztián Satu Mare ROM

Juniori 1992-1994
84 kg
1. miesto MOLDOVAN Darian SATU Mare ROM
2. miesto KARIČ Ivan Zágreb CRO
3. miesto ŠARIČ Miro Gospič CRO
5. miesto BAJCSI Ferenc ZK Spartacus Komárno SVK

TEXT: JUDr. Karol Kúr, predseda ZK Spartacus Komárno

Vyjadrite svoj názor