Mix 2015. 09. 14.

Reštaurácia Bella spája minulosť i súčasnosť Komárna

Chutné jedlo, prívetivá obsluha a elegantný interiér plný umeleckých diel. Reštauráciu Bella v centre Komárna inšpirovala múza spisovateľa Jókaiho.

01

Centrum mesta je už niekoľko týždňov bohatšie o novú reštauráciu. Priestory bývalého hostinca Penita prerobili od základov tak, aby vznikla nevšedná reštaurácia plná bohatej minulosti a histórie nášho mesta. Novú prevádzku, nachádzajúcu sa v dome Schmidthauerovoc (Ľudovít Schmidthauer, organista, skladateľ), sme samozrejme okamžite navštívili. Pomenovaná je po múze a neskoršej manželke veľkého maďarského prozaika Móra Jókaiho, menom Bella. Nie náhodou sa exkluzívna reštaurácia nachádza na Jókaiho ulici. Jej atmosféru a interiér inšpiroval nevšedný vzťah spisovateľa a jeho o 54 rokov mladšej lásky.

04V interiéri reštaurácie nájdete obrovskú maľbu, na ktorej je vyobrazený džentlmen 19. storočia, pán Mór Jókai. Zo steny pozerá priamo na sochu mladej slečny, ktorá mu tak učarovala. Pri barovom pulte sedí Bella v životnej veľkosti. Zaujímavosťou je, že Bellu jej autor pretvoril na odvážnu herečku dneška, čím zblížil minulosť a súčasnosť. Horúci vzťah medzi dvoma umeleckými dielami tvaruje charakteristickú atmosféru reštaurácie, ktorá sa stáva nezabudnuteľnou aj vďaka ďalším zaujímavostiam. Umelecké diela sú prácami uznávaných umelcov z južného Slovenska maliara Juraja Dolána a sochára Petra Gáspára. Dizajn interiéru vysnívali architekti Olivér Csémy a Krisztián Csémy z Komárna.

06

V reštaurácii sme si vybrali obed pozostávajúci z fazuľovej polievky Jókai, grilovaného bravčového steaku s gnochi a tvarohových guliek s ovocnou omáčkou. S radosťou sa sem vraciame a odporúčame ju priateľom. Či je reč o každodennom obede, romantickej večeri pri sviečkach, alebo len o poobedňajšiej káve a zákusku, sme si istí, že z reštaurácie Bella budete odchádzať spokojní a plní zážitkov.

07

08

Chcelo by to ešte viac takýchto miest v Komárne!

Stôl si môžete rezervovať na tel. č.: 035/7713 028. Oplatí sa navštíviť aj webovú stránku www.bellapenzion.sk, kde sa môžete dočítať viac informácii tak o reštaurácii, ako aj penzióne.

09