Mix 2020. 08. 04.

Reštaurácia Karma Garden ponúka vegetariánske a vegánske jedlá v jedinečných priestoroch

Komárno je jednoznačne mestom možností a svoje o tom vie aj Lucia Kuchárová, ktorá sa rozhodla tu otvoriť prvé vegetariánsko-vegánske bistro. Napriek tomu, že na tomto mieste návštevníci nenájdu výrobky z mäsa, si tu môžu vychutnať aj exotické chute z Indie a Ázie. Počas leta tak môžu urobiť aj napríklad v prímorsky pôsobiacom exteriéri, ktorý je dostupný pre viac ako 120 ľudí.

Vegetariánske a vegánske jedlá ako základ ponuky reštaurácie

Vegánske a vegetariánske jedlo nemusí byť jednotvárne. Svoje o tom vedia aj v bistre Karma Garden, kde sa každý deň, od pondelka do piatka, podáva denné menu. V ponuke je stále jedna polievka a dva druhy jedál, pričom niekedy obe verzie ale minimálne jedna je stále úplne vegánska. V bistre Karma Garden si ľahko vyberú aj ľudia s rôznymi intoleranciami, nakoľko 80% ponuky je bezlepková a bezlaktózová. Zastaviť sa tu môžete aj napríklad na raňajky, na výber budete mať z dvoch slaných variant a jednu sladkú ponuku. Vegánske a vegetariánske pomazánky, ktoré si sami vyrábajú dostanete na čerstvom domácom kváskovom chlebíku, ktorý kupujú výhradne len z pekárne Bott pékség. Na raňajky si môžete vybrať aj sladkú verziu, ktorá je väčšinou vegánsky kokosový jogurt s domácou pečenou granolou, ktorú si tiež sami pečú, a s veľkou kopou ovocia. Pre veľký záujem o denné menu sa v bistre rozhodli podávať aj poobedné chuťovky ako napríklad klasický hummus, pizza z lavašu (arménsky chlieb) alebo gyoza (ázijské taštičky plnené zeleninou).

Poobedná ponuka mala tiež obrovský záujem a preto sa bistro rozhodlo, že od 10. augusta sa ponuka bude ešte rozširovať. Bistro Karma Garden ponúka kvalitnú organickú fairtrade kávu, rôzne bylinkové sypané čaje, ajurvédske čaje ale aj rôzne svieže limonády. Výnimočnosť bistra spočíva aj v ich zákuskoch, ktoré si na rozdiel od ostatných reštaurácií a kaviarní tiež všetky vyrábajú sami.

Každý deň si môžete vybrať čerstvé zákusky, v ktorých tiež na 90% figuruje vegánstvo

„Naše zákusky sú výnimočné z hľadiska výroby a surovín. 90% našej ponuky zákuskov je úplne vegan a ešte aj raw. Rovnako môžem tvrdiť aj to, že 90% našich zákuskov je aj bez lepku. Používame len tie najkvalitnejšie suroviny, málo sladíme, aj to väčšinou kokosovým cukrom, agáve sirupom, medom prípadne brezovým cukrom. Dokážeme tak vyhovieť aj diabetikom. Väčšina našich tortových objednávok na oslavy majú tieto podmienky. Vidím to tak, že v dnešnej dobe je po takýchto zákuskoch obrovský dopyt. Starší ľudia si musia dávať pozor na cukor, ale aj medzi mladými ľuďmi sú veľmi rozšírené rôzne alergie,“ tvrdí Lucia Kuchárová.

Vlastné recepty a kvalitné suroviny

Všetky jedlá, ktoré sa v bistre ponúkajú, sa aj vyrábajú čerstvo v bistre. Recepty sú inšpirované najmä ázijskou a indickou kuchyňou, pričom sa môžete stretnúť aj s ponukou tradičných jedál na vegánsky spôsob. Suroviny, z ktorých sa jedlá varia a ktoré sa dajú zakúpiť od lokálnych pestovateľov, si reštaurácia zabezpečuje od nich. Recepty si vymýšľajú sami a inšpirujú sa internetom.

„Čo sa týka receptov, snažíme sa jedlá obmieňať čím častejšie. Problém reštaurácií v mestách je väčšinou ten, že 20 reštaurácií v jednom meste varí úplne rovnaké alebo obdobné jedlá. Väčšinou sa jedná o 20-30 rovnakých jedál, ktoré točia dookola. Všetko chutí rovnako od vegety a pláve v masti. Aj toto je dôvod prečo k nám chodí aj klientela, ktorá vôbec nie je vegánska. Samozrejme česť výnimkám,“ prezradila nám svoj názor Lucia Kuchárová.

Zaujímavý program

Karma Garden, okrem toho, pravidelne prináša aj rôzne akcie, ktoré sú zverejňované na ich Facebooku. V spolupráci s o.z. Za vedomé Komárno v priestoroch bistra usporadúvajú aj úspešnú akciu Gardrobe Outlet, ktorá sa už po ôsmykrát bude konať 5. septembra. Samotné Karma Garden bistro nájdete na adrese E. B. Lukáča 1355 v Komárne. Pre viac informácií je personál dostupný na telefónnom čísle +421 918 919 865. Naladiť sa na atmosféru reštaurácie môžete aj vďaka virtuálnej prehliadke, ktorú nájdete TU.

(PR)