Mesto 2011. 09. 30.

Róbert Králik sa stal hovorcom primátora

Vedenie mesta sa viac zameria na komunikáciu s verejnosťou.


Od 16. septembra sa hovorcom Mestského úradu v Komárne a primátora stal Róbert Králik. “Do náplne práce hovorcu patrí monitorovanie médií, spolupráca s médiami a PR aktivity,” povedal pre portál Bumm.sk nový hovorca.

Je pritom dosť pravdepodobné, že keď vyhlásia konkurz na post konateľa Com-Médie, opäť bude kandidovať„Toľko dlhujem tým poslancom, súkromným osobám, ktoré mi veria a vo mne vidia kľúč riešenia. Keby ma zvolili, tak odstúpim z terajšej funkcie,“ vyhlásil Róbert Králik, ktorý tohto času prevádzkuje aj vlastnú súkromnú webovú televíziu.

Začiatkom septembra sa komárňanským poslancom nepodarilo zvoliť nového riaditeľa mestských médií. Najviac hlasov dostal práve Králik- celkom 10 z prítomných 23 poslancov. K zvoleniu však bolo potrebných až 12 hlasov. Králik minulý rok kandidoval aj na poslanca mestského zastupiteľstva za stranu SMK v treťom volebnom obvode, o neuspel.

Komentár – Primátor v komunikácii zlyháva

Pre politika je katastrofa, keď sa o ňom hovorí v zlom. No ešte horšie je, keď sa o ňom nehovorí vôbec. Anton Marek za prvý rok svojho ‘vládnutia’ zatiaľ len stráca kontakt s občanmi. Ako občan mesta by som o jeho aktivitách určite chcel vedieť viac, určite by som chcel vedieť viac o tom, čo sa deje na mestskom zastupiteľstve a tiež o tom, kto ako hlasuje, aby som sa pri najbližších voľbách mohol rozhodnúť správnejšie, ako trebárs naposledy.

Vedenie mesta, čiže primátor a jeho zástupcovia, sú z pohľadu občanov mesta takmer neviditeľní. Sem-tam sa objavia na degustácii vína, vidíme ich na fotkách zo zastupiteľstva, no to nie je výkon hodný primátora okresného mesta. A ak aj naozaj robí dačo viac, o čom nepochybujem, my o tom nevieme.

Prijatie Králika ako hovorcu je preto krok vpred, ktorý oceňujem aj z pohľadu novinára. Predsa len by sa komunikácia s mestom mala zjednodušiť a sprehľadniť. Robovi držím palce, pretože ho čaká ťažká úloha. Len nedávno sa Most-Híd kriticky vyjadroval ku komunikácii vedenia skrz webovú stránku mesta a nájsť takú hovorcovskú polohu, v ktorej bude po vôli aj ‘mestskej opozícii’, nebude jednoduché.

Tomáš Kottra

ZDROJ: Bumm.sk

Vyjadrite svoj názor