Mesto 2023. 02. 28.

Rozšírenie ordinačných hodín v ambulancii cievnej chirurgie

Veľký záujem pacientov a ústretovosť Nemocnice AGEL Komárno vyhovieť ich požiadavkám. To sú hlavné dôvody, prečo sa v komárňanskej nemocnici zmenili ordinačné hodiny v ambulancii cievnej chirurgie. Obaja lekári rozšírili svoje časy, keď sú pacientom k dispozícii a pribudla aj novinka – meranie ABI indexu.

Ambulancia cievnej chirurgie zabezpečuje diagnostiku a liečbu širokej škály ochorení arteriálneho a venózneho systému. Novinkou je meranie ABI indexu (ankle-brachial index, teda členkovo ramenného indexu), ktoré je v cievnej medicíne dôležité. ,,Ide o nebolestivé vyšetrenie, ktoré informuje o stave krvného zásobenia dolných končatín tepnami (artériami). Vyšetrenie je realizované tlakovou manžetou a prenosným ulatrazvukovým prístrojom (doppler),“ uviedla MUDr. Gabriela Filkóová, námestníčka pre úsek liečebno-preventívnej starostlivosti.

Ordinačné hodiny ambulancie cievnej chirurgie sú po novom v pondelok a v piatok od 7:00 hod. do 15:00 hod., naďalej ordinuje MUDr. Štefan Kovács v chirurgickej ambulancii č. 2. Pacienti môžu prísť do chirurgickej ambulancie č. 3 aj v stredu medzi 9:00 hod. – 14:00 hod., kde sa im bude venovať MUDr. Lórant Varga.

Pacienti sa môžu objednať osobne v deň ordinácie, teda v pondelok, stredu a piatok. Na vyšetrenie je potrebné, aby pacient predložil odporúčanie od praktického lekára alebo iného špecialistu. Pacienti zdravotnej poisťovne Dôvera môžu byť objednaní na vyšetrenie cez praktického lekára v programe Dôvera Pomáha.