Mesto 2023. 06. 16.

Rumun na úteku sa rútil po meste nebezpečnou rýchlosťou, narazil aj do policajného vozidla

Policajti Obvodného oddelenia PZ Komárno vykonávali v rámci služby na Rákocziho ulici v Komáre dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky a kontrolu možnej nelegálnej migrácie. V tom si však všimli, ako križovatkou prešlo auto Mercedes Benz vysokou rýchlosťou až 180km/h.

Rozhodli sa preto vozidlo zastaviť a skontrolovať, avšak vodič odbočil na Komenského ulicu a odtiaľ pokračoval v jazde ďalej. Následne zastavil, zapol všetky štyri smerovky na aute a keď sa k nemu policajná hliadka priblížila, zariadil spiatočku a narazil do služobného vozidla. Potom sa opäť pohol dopredu a vysokou rýchlosťou pokračoval v jazde. Svojou agresívnou jazdou ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky a dostal sa aj do jazdnej dráhy protiidúcich vozidiel. Pri železničnej stanici zastavil, vyskočil z auta a rozbehol sa k železničnému priecestiu. Policajti muža dobehli a spacifikovali ho. Keďže kládol aktívny odpor, kopal do policajtov a ruky si schovával pod seba, aby mu neboli nasadené putá, boli voči nemu použité donucovacie prostriedky.

Lustráciou bolo zistené, že ide o 37-ročného muža z Rumunska.

Policajti následne zistili, že dôvodov jeho nezmyselného konania bolo hneď niekoľko. Drogy v krvi, na aute ukradnuté evidenčné čísla a jeho meno figurovalo v evidencii osôb v pátraní.

 

Zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj